Суд у справі будівництва газової заправки на Масанах у Чернігові перенесли

Суд у справі будівництва газової заправки на Масанах у Чернігові перенесли

Суд у справі будівництва газової заправки на Масанах у Чернігові перенесли
Суспільне Чернігів

Підготовче засідання у справі будівництва газової заправки на Масанах перенесли на 2 лютого.

Справу розглядає Чернігівський окружний адміністративний суд. Жителька мікрорайону Катерина Данькова позивається до Державної архітектурно-будівельної інспекції, яка надала дозвіл на будівництво. Вважає, що дозвіл видали незаконно. Та повноцінно провести засідання не вдалося.

За словами судді Лариси Житняк, відкрито кримінальне провадження, а документи, які витребує позивач, вилучені. Документи у ДАБІ вилучила Служба безпеки України, сказала суддя. Нині на інспекцію відкрито кримінальне провадження.

Нагадаємо, будівництво автозаправки на Масанах почали у липні минулого року. Жителі мікрорайону проти будівництва, вони вважають його небезпечним. Протягом останніх пів року люди провели 4 акції протесту. Під час останньої, 7 грудня, перекривали дорогу. Після цього, сказала Катерина Данькова, людям почали погрожувати.

Мешканці мікрорайону направили понад 30 звернень щодо незаконності будівництва, зокрема до президента, Кабміну, СБУ та МВС.

За словами Катерини Данькової, змінено цільове призначення земельної ділянки, на якій розпочали будівництво. Ця земельна ділянка у державному земельному кадастрі визначна як для розміщення автостоянки з об’єктами інфраструктури та сервісу. Також, каже Катерина, порушені норми відстані до житлових будинків та лісової зони. Немає документів і щодо підземного резервуару, де буде газ.

«Резервуар, який планують закопувати під землю, його об’єм 14,85. Відповідно до Закону «Про оцінку впливу на навколишнє середовище», дана оцінка при видачі дозволу має здійснюватися, якщо резервуар 15 м3 і вище. Я думаю, що на папері може бути одне, а по факту буде закопано 20 і більше. Я дізнавалася, що 14,85 – це дуже малі об’єми і я не знаю, чи буде взагалі прибутковою ця справа» – сказала Катерина Данькова.

Ділянка – у комунальній власності підприємства «Паркування та ринок» Чернігівської міськради. Раніше директор підприємства Микола Гоголь у телефонній розмові Суспільному повідомляв, що у них все законно, є всі необхідні дозволи, всі норми витримані.

Третьою стороною у справі є компанія «ПРЕТОРІЙ-БУД». Співвласницею компанії є дружина депутата Чернігівської міської ради Павла Гармаша Катерина.

На судове засідання представники компанії не з’явилися, зв’язатися з ними нам не вдалося. Ми залишаємо за ними право на коментар, якщо вони зв’яжуться з редакцією у будь-який зручний для них спосіб.

Суспільне відправило інформаційний запит до Державної архітектурно-будівельної інспекції, щоб зрозуміти, хто вилучив документи, необхідні для розгляду справи у суді. І про яке саме кримінальне провадження йдеться. Про відповідь повідомимо згодом.

Читайте також:

"У Чернігові суд знову відклав розгляд справи ДТП за участю Блауша"

Вибір редакції

На початок