Перейти до основного змісту
У КМІС припустили, звідки у Трампа дані про нібито 4% підтримки Зеленського

У КМІС припустили, звідки у Трампа дані про нібито 4% підтримки Зеленського

Ексклюзивно
Зеленський
Президент України Володимир Зеленський під час спільної пресконференції із президентом Туреччини Реджепом Ердоганом, Анкара, Туреччина, 18 лютого 2025 рік. Скриншот із відео

За результатами опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), рівень довіри українців до президента Володимира Зеленського становить 57%. І цей рівень майже однаковий в усіх регіонах. Дані про 4% підтримки Зеленського, озвучені президентом США можуть бути російською дезінформацією.

Про це в етері Суспільного заявив директор КМІС Антон Грушецький.

За його словами, опитування було проведено з 4 до 9 лютого методом телефонних інтерв'ю. Соціологи опитали тисячу громадян України у віці 18 років і старше, які репрезентують доросле населення підконтрольних уряду України територій.

Грушецький додав, що питання про довіру до президента є традиційним і ставиться респондентам 30 років.

"Зараз ми бачимо, що 57% українців довіряють президенту, 37% не довіряють. Порівняно з груднем ситуація стала трохи кращою. В грудні 52% довіряли президентові, тобто трохи більше тих, хто довіряє йому. І все-таки ми можемо говорити, що більшість українців довіряють голові держави, і це точно не 4%, про які говорив Трамп", — сказав він.

За словами директора КМІС, рівень довіри до президента майже однаковий у всіх регіонах України.

"Приблизно та сама ситуація в усіх регіонах, це 55-60% як на Заході, так і на Сході України, довіряють президенту. Ми не можемо сказати, що є регіони з низькою довірою, з високою довірою — ситуація приблизно подібна. І це, до речі, дуже добре, що в нас немає таких регіональних розколів на цей момент", — сказав Грушецький.

Відповідаючи на питання, звідки президент США Дональд Трамп взяв дані про 4 % підтримки Зеленського, директор КМІС заявив, що це може бути російська дезінформація.

"Треба розрізняти рівень довіри або рівень схваленої діяльності, як у нас зараз, за електоральним рейтингом, коли люди оцінюють певного кандидата порівняно з іншими. І хоча ми не публікуємо зараз електоральний рейтинг, я можу сказати, що точна підтримка президента нинішнього значно більша, ніж 4%. Єдине, може бути, джерело для 4% — це якась російська, не знаю, закрита аналітика, яка, вочевидь, є брехливою і була спрямована, щоб ввести в оману Трампа. Я надіюся, що все-таки люди, які оточують його достатньо розумні, і зможуть донести йому, що він оперує неякісною інформацією", — сказав він.

Грушецький також наголосив, що 80% замовлень на опитування КМІС отримує від західних партнерів України.

"Це і структури ООН, це можуть бути західні уряди, і міжнародні організації, університети. Тому, насправді, ті, хто хочуть, вони мають доступ до всієї необхідної інформації. Просто питання, чому ця інформація не доходить до самого Трампа, це, звісно, відкрите питання, або чому йому приємніше російську версію погляду на Україну, аніж те, що є об'єктивно", — .

Президент США Дональд Трамп під час виступу у своєму клубі в Палм-Біч заявив, що переговори з Росією проходять успішно, і Москва нібито зацікавлена у припиненні бойових дій. Він звинуватив Україну в тому, що війна досі триває. Головне з виступу на тлі перемовин з Росією.

Трамп наголосив, що ситуація в Україні критична, а рейтинг Зеленського начебто впав до 4%: "В Україні весь час триває воєнний стан, лідер цієї країни вже за популярністю впав до 4%. Міста зруйновані, вони виглядають як згарища. З Києвом цього не зробили, мабуть, тому що економлять ракети. Але якби хотіли, то це було б не 20% України, а 100%".

Він заявив, що вважає проведення виборів в Україні важливим кроком.

Водночас Трамп не пояснив, звідки в нього є такі дані про підтримку Зеленсьокого. За результатами опитування, яке проводили у грудні 2024 року фахівці Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), рівень довіри до Зеленського становив 52%.

Топ дня
Вибір редакції
На початок