Перейти до основного змісту
На рівні ЄС: Чехія і Польща готують рішення про статус українців з тимчасовим захистом після завершення війни

На рівні ЄС: Чехія і Польща готують рішення про статус українців з тимчасовим захистом після завершення війни

Міністр внутрішніх справ Чехії Віт Ракушан
Міністр внутрішніх справ Чехії Віт Ракушан під час відвідування на Личаківського кладовища, Львів, Україна, 1 березня 2024 року. Getty Images/Global Images Ukraine/Stanislav Ivanov

Чехія спільно з польським головуванням у Раді Євросоюзу напрацьовують рішення про статус українців, які наразі користуються тимчасовим захистом, після оголошення припинення вогню або завершення війни.

Про це у коментарі Novinky заявив чеський міністр внутрішніх справ Віт Ракушан.

За словами міністра, Чехія в такому разі автоматично припинить надавати тимчасовий статус українцям, але вони все одно зможуть залишатися в країні протягом певного періоду часу – наприклад рік або півтора року. Але для цього вони мають перереєструватись за іншим статусом, як і інші іноземці.

"Ми готуємо документи для цього разом з Польщею, яка головує в Раді Європейського Союзу. Ми хочемо, щоб воно було завершене в найближчі місяці", – анонсував він.

Ракушан пояснив, що протягом польського головування, тобто до кінця червня цьогоріч, Прага і Варшава прагнуть підготувати "грубу версію пропозиції", оскільки рішення має ухвалюватись на рівні Євросоюзу.

Він також додав, що у ЄС планують створити "центри повернення" для українців, які стануть посередником у їхньому поверненні до своїх домівок. За даними міністра, обговорення вже були в Німеччині, Польщі та Австрії, такий центр створять і в Чехії.

"Вони (центри — ред.) б запропонували роботу в Україні, проживання, перспективи життя та умови, за яких люди повернуться. Водночас вони також допомагали б українцям, які вирішили залишитися тут, організовуючи їхній переїзд в іншу країну", — додав Ракушан.

Чехія входить до трійки європейських країн із найбільшою кількістю біженців з України українських біженців. За даними ООН, станом на грудень 2024 року країна прийняла близько 390 тисяч українців, які виїхали через повномасштабне вторгнення РФ.

Рада Європейського Союзу 25 червня 2024 року, ухвалила рішення про продовження тимчасового захисту до 4 березня 2026 року для понад 4 мільйонів українських біженців, які залишили Україну через повномасштабне вторгнення РФ в Україну.

Топ дня
Вибір редакції
На початок