Хто зі збірної України з біатлону відправиться на Кубок IBU: рішення тренера

Хто зі збірної України з біатлону відправиться на Кубок IBU: рішення тренера

Хто зі збірної України з біатлону відправиться на Кубок IBU: рішення тренера AP Images

Команду "А" покине чотири біатлоністи, а не два, як планувалося.

Тренерський штаб збірної України з біатлону визначився з біатлоністами, які переїдуть з Команди "А" в Команду "Б" для виступів на етапах Кубка IBU. Про це Юрай Санітра заявив у інтерв'ю XSport.

Планувалося, що на Кубок IBU поїде по одному біатлоністу з чоловічої та жіночої команди, однак це рішення змінене. На Кубок IBU їде одразу чотири біатлоністи - Тарас Лесюк, Богдан Цимбал, Анастасія Меркушина та Катерина Бех.

Як пояснив Юрай Санітра, головна причина відправити саме цих спортсменів на Кубок IBU - дати їм змагальну практику. За словами головного тренера, Цимбал показував результати на старті сезону в Контіолахті, Лесюк не тренувався, поки був в Україні, а Катерині Бех потрібно пробігти кілька стартів поспіль.

Що стосується Анастасії Меркушиної, то Юрай Санітра зауважив, що має домовленість з особистим тренером спортсменки: "Зараз їм потрібно сконцентруватися на покращенні свого стану, а до чемпіонату світу має добре підготуватися до естафет".

Читайте також: Анастасія Меркушина показала найгірший результат у кар'єрі

Відповідно, у складі збірної України на етапи Кубка світу залишилося по п'ять біатлоністів. Усі вони стартуватимуть в спринті в Обергофі.

Також Юрай Санітра заявив, що перед етапом в Антхольці можлива ще одна ротацію складу. Водночас, у інтерв'ю Суспільне Спорт після грудневих етапів, Юрай Санітра казав, що через один хороший старт на етапі Кубка IBU викликати в основну команду нікого не будуть.

Оскільки у попередній заявці збірної України було 7 біатлоністок, а тепер додалося ще двіМаксимальна квота - 8 спортсменок., одна з атлеток "випала" з заявки - це Анастасія Рассказова. Вона показала найгірший результат на контрольному тренуванні.

Повний склад збірної України на перші етапи Кубка IBU

 • Чоловіки: Андрій Доценко, Віталій Труш, Руслан Бригадир, Денис Насико, Сергій Телень, Тарас Лесюк, Богдан Цимбал
 • Жінки: Ірина Петренко, Надія Бєлкіна, Анна Кривонос, Христина Дмитренко, Оксана Москаленко, Юлія Городна, Анастасія Меркушина, Катерина Бех

Як виступали ці четверо біатлоністів на Кубку світу

 • Анастасія Меркушина пропускала стартові три етапи Кубка світу, готувалася окремо від команди. На четвертому етапі пробігла спринт та переслідування, на п'ятому - спринт. Її результати: 60, 56 та 92 місце.
 • Богдан Цимбал пробіг п'ять гонок на етапах Кубка світу. Його результати - 47, 70, 70, 68, 101.
 • Тарас Лесюк пробіг дві гонки - спринт в Контіолахті та спринт в Обергофі (старти в Гохфільцені пропускав за сімейних обставин). Результати - 65 та 86 місце.
 • Катерина Бех провела п'ять стартів. Три спринти, одне переслідування та індивідуальну гонку. Її результати - 64, 63, 59, 52, 62.

Скільки спортсменів може стартувати на Кубку IBU

 • У Кубку Націй IBU 2019/20 Україна фінішувала на 4 місці (як у чоловіків, так і жінок) - заробила максимальну квоту на новий сезон.
 • IBU змінила правила на сезон 2020/21. Максимальна квота складає 8 біатлоністів від однієї країни, а не 6, як раніше.
 • Україна може виставляти по 8 біатлоністів як у чоловічих стартах, так і в жіночих.

Календар Кубка IBU 2020/21

 • 14-17 січня. Перший етап. Арбер, Німеччина
 • 20-23 січня. Другий етап. Арбер, Німеччина
 • 27-31 січня. Чемпіонат Європи (третій етап). Душники-Здруй, Польща
 • 13-14 лютого. Четвертий етап. Осрблі, Словаччина
 • 17-21 лютого. П'ятий етап. Осрблі, Словаччина
 • 10-14 березня. Шостий етап. Ріднау, Італія
Категорії
Легка атлетикаІншеКомандні види спортуЗимовий спортВодний спортБоксДзюдоФехтуванняБаскетболMMAКіберспортФормула 1Паралімпійський спортPress Start