Координаційний штаб з поводжень з військовополоненими в Україні вважає, що понад 150 українських військовополонених можуть перебувати у Чечні.
Про це у Координаційному штабі повідомили проєкту "Новини Приазов'я" видання Радіо Свобода.
36 українських військовополонених знаходяться у статусі "пошук особи", та решта — підтверджені з різних джерел, повідомили у Координаційному штабі.
За їхніми словами, Міжнародний комітет Червоного Хреста не підтверджує перебування в полоні українців на території Чечні. Також Координаційному штабу не відомо про відвідання цією гуманітарною організацією українських полонених у Чечні.
У Штабі зазначають, що військові Сил оборони України потрапляють у полон з різних ділянок фронту. Їх передають у Чечню вже потім, після вивезення на територію Росії.
"Як і в інших місцях утримання полонених на території країни-агресорки та тимчасово окупованих територіях України стосовно полонених не дотримуються норми гуманітарного права та вимоги Третьої Женевської конвенції про поводження з військовополоненими. Режим Кадирова використовує полонених зокрема як "живий щит" для військових об’єктів, а також як важіль для зняття санкцій з представників родини Кадиров" — заявили у Координаційному штабі.
Україна не отримувала від Чечні окремих запитів щодо обміну військовополонених, повідомили у Штабі.
Що відомо про українських військовополонених
10 лютого стало відомо, що співробітники російської Федеральної служби виконання покарань (ФСІН) мали доручення від керівництва катувати українських військовополонених через кілька тижнів після початку повномасштабного вторгнення 24 лютого 2022 року.
Медійна ініціатива за права людини повідомляє про 140 місць утримання у полоні українських військових та цивільних громадян як на території Росії, так і на тимчасово окупованих територіях України.