Рівень мови ворожнечі у соціальній мережі X (колишній Twitter) зріс приблизно на 50% після того, як мільярдер Ілон Маск купив платформу у 2022 році. Водночас кількість бот-акаунтів не зменшилася.
Про це стверджується у дослідженні Каліфорнійського університету, пише агентство EFE.
Науковці аналізували період з 1 січня 2022 року по 9 червня 2023 року. Результати дослідження, опубліковані в журналі PLOS ONE, показали, що кількість повідомлень із мовою ворожнечі поступово зростала і досягла піку у травні 2023 року.
За даними звіту, середня кількість постів із мовою ворожнечі в X збільшилася з 2 179 на тиждень до 3 246, що становить ріст на 50% після придбання платформи Маском.
Також дослідження показало, що за цей період загальна активність у соцмережі збільшилася на 8%, що означає, що зростання мови ворожнечі не пов'язане з напливом нових користувачів, а є результатом зміни контенту на платформі.
Водночас автори дослідження зауважили, що тенденція до зростання мови ворожнечі розпочалася ще до приходу Ілона Маска.
27 жовтня 2022 року Маск офіційно завершив купівлю Twitter за 44 мільярди доларів, заявивши, що зробив це "заради майбутнього цивілізації".
На той час він визнав, що соцмережі можуть сприяти поляризації суспільства, але запевняв, що X не стане "вільним майданчиком для всього", де можна писати що завгодно без наслідків. Маск стверджував, що платформа має "поважати закони".
Однак, згідно з результатами дослідження, після зміни керівництва в X значно зросла кількість гомофобних, трансфобних і расистських образ.
Одним із періодів найбільшого сплеску мови ворожнечі стала рекламна кампанія пивного бренду Bud Light, в якій брала участь трансгендерна акторка та активістка Ділан Малвані.
Після цього крайні праві групи розгорнули кампанію бойкоту продукції Bud Light, а X став ключовою платформою для поширення цього заклику.
Попри зростання нападів на трансгендерних людей, дослідження показало, що найбільше поширення мали гомофобні та расистські висловлювання. Ці види мови ворожнечі були домінуючими ще до придбання X Маском, але згодом лише посилилися.
За даними дослідження:
- 37% повідомлень із мовою ворожнечі були відповідями на інші коментарі.
- 36% – це нові пости.
- 19% – репости.
- 7% – цитати інших публікацій.
Дослідники також виявили, що кількість бот-акаунтів не зменшилася, а навпаки – зросла. Особливо це стосувалося ботів, які поширювали рекламу криптовалют.
За словами авторів дослідження, Маск разом із президентом США Дональдом Трампом, який керує Департаментом ефективного управління урядом (DOGE), неодноразово підтримував інвестування в криптовалюту.
Науковці вказують на кілька причин, чому X став платформою для поширення ненависті:
- Скасування Ради з довіри та безпеки, яка відповідала за модерацію контенту.
- Масова міграція користувачів до інших соцмереж через зміну політики X.
- Зменшення контролю за контентом, що призвело до збільшення агресивних публікацій.
Дослідники наголошують, що поширення мови ворожнечі в соцмережах пов'язане зі збільшенням реальних злочинів на ґрунті ненависті.
"Онлайн-ненависть прямо впливає на злочини на вулицях. Жертви таких нападів часто повідомляють про погіршення психологічного стану", – зазначили автори дослідження.
Що відомо про купівлю Маском Twitter
Маск став власником Twitter наприкінці жовтня 2022 року, після чого заявив, що компанія витрачає надто багато грошей і почав звільняти працівників. 4 листопада стало відомо, що Маск скоротив штат до 7 500 працівників. Вони заявили, що звільнення торкнулися цілих команд.
Згодом Маск заявив, що запроваджує нові правила роботи соцмережі та розморожує деякі раніше заблоковані акаунти. А 23 липня новий власник оголосив про ребрендинг соціальної мережі та зміну логотипа. Тепер платформа називається — Х.