Американська лабораторія досліджень штучного інтелекту OpenAI, співзасновником якої є мільярдер Ілон Маск, розробила нейронну мережу DALL · E, яка вміє створювати картинки на основі безлічі зображень і текстових описів до них.
Роботи штучного інтелекту опубліковані на сайті компанії.
Зважаючи на сюрреалістичний характер картин, розробники вирішили назвати нейромережу DALL·E — це похідне від імен знаменитого художника-сюрреаліста Сальвадора Далі та робота Воллі ( WALL·E) з однойменного мультфільму виробництва Pixar. Штучний інтелект створює незвичні картини у стилі художника Сальвадора Далі, змішуючи людей, тварин, неживі об’єкти, візерунки й текст. Для генерації зображень ШІ використовує набір даних з 12 мільярдів зображень та підписів до них. Так, якщо в DALL · E закласти текстові описи найрізноманітніших предметів і дати завдання перетворити їх в художні образи, то вийде оригінальна картина. Так, наприклад, нейронна мережа зобразила крісло у формі авокадо:

Крісло у формі авокадо
DALL·E також здатна робити тривимірні моделі об’єктів з різних ракурсів, вміє працювати з оптичними ефектами. У своєму блозі представники лабораторії OpenAI зазначають, що успіх кінцевого продукту залежить від того, як саме буде сформульований опис, закладений в нейромережу.
"У міру ознайомлення з великою кількістю об'єктів DALL · E починає плутатися в тому, який колір притаманний тому чи іншому предмету, і результативність різко знижується", – кажуть розробники.