Німецькі колядники зібрали гроші для України

Німецькі колядники зібрали гроші для України

Німецькі колядники зібрали гроші для України
. Facebook / Світлана Мельник

У Німеччині цього року під час вертепів на традиційне свято Трьох королів, яке відзначається 6 січня, колядники збирали пожертви для дітей з усього світу – зокрема, й з України.

Про це повідомляється на Facebook-сторінці українського МЗС.

"6 січня, коли українці зустрічають Різдво, наші німецькі друзі чекають у гості традиційні вертепи — так званих Sternsinger. Цього року через пандемію вперше візит вертепу Sternsinger відбувся у віртуальному відеоформаті. Девіз цьогорічної акції вертепів: "Благословляти і бути благословінням! Підтримати дітей в Україні та всьому світі", – йдеться у повідомленні.

Пресслужба МЗС зазначила, що значна частка зібраних вертепами цього року коштів і пожертв буде спрямована саме українським дітям. Про це у своїх відеозверненнях на свято Трьох королів оголосили канцлерка Німеччини Ангела Меркель та президент Франк-Вальтер Штайнмаєр разом із першою леді країни.

Як повідомляє Deutsche Welle, організатори цьогорічної кампанії збирають допомогу для дітей з України, які живуть з одним з батьків, бабусею, дідусем або й у прийомних сім'ях через те, що їхні батько або мати виїхали на заробітки за кордон. Видання зазначає, що, за наявними оцінками, лише в Україні від трудової міграції батьків постраждали близько двох мільйонів дітей.

Починаючи із 6 січня у Німеччині тисячі дітей-колядників, одягнених в костюми біблійних трьох царів – Каспара, Бальтазара і Мельхіора, традиційно ходять по домівках, співають колядки та збирають гроші на благодійні потреби.

Що відомо

  • На Різдво у Києві влаштували благодійні обіди для нужденних. Такі ж акції відбулись в Івано-Франківську, Львові та Рівному.
  • У нещодавно відреставрованій Андріївській церкві у Києві виконали одну із найвідоміших колядок "Добрий вечір тобі, пане господарю!".
  • У ЦГЗ розповіли, як безпечно відсвяткувати Різдво вдома та під час богослужінь.
На початок