На сьогодні у Верховній Раді жодних законодавчих ініціатив щодо зниження мобілізаційного віку не зареєстровано.
Про це на брифінгу повідомив нардеп, член комітету ВРУ з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський, передає кореспондентка Суспільного.
"На сьогодні жодних законодавчих ініціатив спрямованих на зниження призовного віку нижче 25 років в парламенті не зареєстровано. Все, що обговорюється – це виключно політичні дискусії, які на моє глибоке переконання навряд знайдуть підтримку, як в нашому комітеті, так й в парламенті в цілому", — сказав він.
Водночас нардеп зазначив, що хоча тривала війна позначається на мобілізаційних процесах, мобілізація відбувається в плановому режимі.
За словами Веніславського, торік кілька тисяч громадян віком від 18 до 25 років уклали контракти на проходження військової служби.
"Після розробки мотиваційних процесів, пакетів, які будуть передбачати разову виплату при укладенні контрактів разові виплати, ми сподіваємося, що це (укладання контрактів на проходження військової служби, — ред.) збільшиться в рази. І ми сподіваємося, що це також посилить оборонну спроможність України", — сказав він.
Раніше заступник голови Офісу президента, полковник Павло Паліса заявив, що Україна перебуває на завершальній стадії розробки реформи про призов на військову службу, щоб залучити молодих людей у віці від 18 до 25 років, які зараз звільнені від мобілізації.
Раніше радник голови Офісу президента Сергій Лещенко заявив, що представники Демократичної та Республіканської партій США тиснуть на президента Володимира Зеленського в питанні мобілізації військовозобов'язаних з 18 років.
18 жовтня президент Зеленський заявив, що в української влади немає планів мобілізувати до Збройних сил з 18 років. Міжнародні партнери хотіли б зниження мобілізаційного віку, але в Україні не бачать причин для таких змін і вважають їх наразі небезпечними.
19 листопада Зеленський, представляючи план стійкості України у Верховній раді, повідомив, що держава не готує зниження мобілізаційного віку.