У Грузії депутати від правлячої партії "Грузинська мрія" під час пленарного засідання парламенту одноголосно проголосували за позбавлення мандатів 49 членів депутатів від опозиції.
Про це повідомило "Эхо Кавказа" 5 лютого.
За інформацією видання, окрім мандатів, опозиціонерів позбавили й депутатської недоторканності. Це депутати, яких обрали до законодавчого органу за результатами парламентських виборів 26 жовтня.
Загалом у грузинському парламенті, згідно з конституцією, 150 депутатів. Одразу після виборів депутати від опозиційних коаліцій "За зміни", "Сильна Грузія" та "Єдність" оголосили вибори сфальсифікованими і звернулися до парламенту із заявою про відмову від мандатів. Саме ці заяви й задовольнила парламентська більшість 5 лютого.
Четверта опозиційна партія, "За Грузію", хоч і погодилася з оцінкою фальсифікації жовтневих виборів і бойкотувала роботу парламенту, але на відміну від інших не відмовлялася від мандатів. Тому питання про припинення їхніх депутатських повноважень на голосування не ставили.
Таким чином, кількість депутатів у парламенті Грузії скоротилася до 101. Цього недостатньо для внесення поправок до конституції, але вистачить для ухвалення будь-яких законів або затвердження уряду навіть за умов бойкоту з боку партії "За Грузію", яка має в парламенті 12 місць.
Що відомо про протести в Грузії проти "Грузинської Мрії"
28 листопада 2024 року прем'єр-міністр Грузії Іраклій Кобахідзе заявив, що влада країни відмовляється від переговорів щодо вступу до Європейського Союзу до 2028 року. Це сталося на тлі протестів проти результатів жовтневих парламентських виборів, на яких, за офіційними даними, перемогла керівна партія "Грузинська мрія". Після відмови від переговорів про вступ до ЄС протести в Грузії спалахнули з новою силою.
США призупинили стратегічне партнерство з Грузією у відповідь на призупинення процесу вступу країни до ЄС. У Єврокомісії засудили розгін протестів та повідомили, що рішення уряду Грузії матиме наслідки для відносин країни з Євросоюзом.
Моніторинговий комітет Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) схвалив резолюцію щодо Грузії, яка містить санкції та вимоги до грузинської влади щодо проведення дострокових парламентських виборів. У відповідь Грузія призупинила свою роботу у ПАРЄ.