Учені зі США "вигнали" слова "COVID-19" і "соціальне дистанціювання" з англійської мови

Учені зі США "вигнали" слова "COVID-19" і "соціальне дистанціювання" з англійської мови

Учені зі США "вигнали" слова "COVID-19" і "соціальне дистанціювання" з англійської мови AP

Дослідники з Державного університета озера Верхнє на Верхньому півострові штату Мічиган заявили, що вони хочуть позбутися від будь-яких слідів коронавірусу в англійській мові і "заборонили" такі слова як "COVID-19" і "соціальне дистанціювання".

Як пише Associated Press, ці слова були додані у перелік заборонених слів і фраз разом із "ми всі разом", "з великою обережністю" та "в ці непевні часи" на 2021 рік.

"Велика кількість номінантів явно обурені вірусом і тим, як він обігнав наш словниковий запас. Незалежно від того, наскільки необхідні або корисні для суспільства і медицини ці слова, комітет не може не бажати, щоб ми могли "вигнати" їх разом з самим вірусом", — заявили у комітеті.

З понад 1450 номінацій, надісланих до університету, близько 250 слів і термінів, запропонованих для виключення через надмірне, неправильне або марне використання, мали якесь відношення до вірусу.

"Ця фраза ("соціальне дистанціювання" — ред.) корисна, оскільки носіння маски і дотримання дистанції мають величезний вплив на запобігання поширенню інфекції. Але ми б збрехали, якби сказали, що не готові до того, щоб ця фраза стала "марною", — заявили члени комітету.

Сім з десяти відібраних слів були пов'язані з вірусом, в першу чергу — з COVID-19. Прикметник "Безпрецедентний", "вигнаний" ще в 2002 році, знову опинився у списку.

"Безумовно, COVID-19 безпрецедентно сіє хаос і забирає життя. Але так само і надмірна залежність від "безпрецедентного" для створення фреймівЦілісність, у рамках якої люди осмислюють інформацію. теж повинна зникнути", — додали члени комітету.

Університет створює список з 1976 року з ціллю "підтримки і захисту високої якості мови задля унивнення слів і термінів, які є надмірними, надлишковими, оксюмороничними, клішованими, нелогічними, безглуздими та в іншому неефективними і такими, що збивають з пантелику або дратують".

Нині у список увійшло понад 1000 слів або фраз. Номінації прибувають зі США та низки інших країн.

Що відомо

  • Видавництво Merriam-Webster оголосило словом 2020 року іменник "pandemic" ("пандемія") відповідно до результатів пошукової популярності.
  • Раніше Оксфордський словник не зміг обрати "слово року", оскільки вважає, що 2020 рік неможливо виразити одним словом.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди