На Хмельниччині почали відеофіксацію іспитів на право керування авто

На Хмельниччині почали відеофіксацію іспитів на право керування авто

На Хмельниччині почали відеофіксацію іспитів на право керування авто

На Хмельниччині запрацювала відео фіксація практичного іспиту на право керування авто. Про це розповів заступник начальника Регіонального сервісного центру МВС в Хмельницькій області Микола Лижник. 16 мобільних приладів відеофіксації функціонують у всіх сервісних центрах МВС Хмельниччини, 4 з них в обласному центрі.

Близько ста людей здали іспити з водіння з відеофіксацією, каже Микола Лижник, були і ті, хто проти, щоб встановлювали відеореєстратори в екзаменаційному автомобілі. Хмельничанка Інна Данилюк одна із перших склала іспит з камерами. Каже, під час здачі практичного водіння відеореєстратори їй не заважали і вона підтримує таке нововведення.

"Вони не відволікають зовсім. Якщо людина впевнена у собі знає всі правила. Надіюсь все зробила вірно. Хороший інструктор, хороший вчитель. І все надіюсь буде добре. Не знаю, ще не казали результат".

Перед початком іспиту вмикають відео реєстратор, фіксується ім’я та прізвище екзаменуючого, номер транспортного засобу і після цього розпочинається рух для здачі практичного іспиту, розповідає екзаменатор Ігор Ковальчук. Триває іспит 20 хвилин. Після завершення руху екзаменатор називає помилки, якщо вони були, і вимикає камеру.

"В нас є 4 відеореєстратора. Для кожного іспиту ми їх приносимо і записуємо в журнал, для початку руху я їх беру. Кожна школа хто приходе, вмикаємо і починаємо практичний іспит. Я думаю це покращить екзамени".

Все фіксується у спеціальному чек-листі. Якщо абітурієнт під час водіння допустить три помилки, це означає, що іспит він не склав. Про це говорить керівник однієї із авто шкіл Хмельницького Юрій Галайко. За його словами, типові помилки наступні: не пристебнутий пасок безпеки перед початком руху, заїзд у гараж та бокове паркування.

"Була ситуація, коли один абітурієнт сказав що він не погоджується з помилками, його запросили в сервісний центр, включили на екрані як він проїхав, показали помилки, людина погодилась і питань немає. Тобто відеокамера це дуже позитивна річ яка надає об’єктивно змогу показати які помилки були вчинені".

Якщо абітурієнт не здав іспит і не згідний з помилками на які йому вказав екзаменатор, він може переглянути відео з реєстратора у сервісному центрі МВС, що у обласному центрі та оскаржити результати. Про це розповідає начальник Територіального сервісного центру №6841 МВС в Хмельницькій області Володимир Заболотний.

"Ця інформація зберігається 10 днів, зараз працює у тестовому режимі, яку можна переглянути. Це дозволяє уникнути суперечностей. Це є прозорість здачі іспиту".

Таке нововведення потрібно для того, аби не виникали суперечки між абітурієнтами та екзаменаторами після здачі іспиту та зменшилась корупційна складова, говорить заступник начальника Регіонального сервісного центру МВС в Хмельницькій області Микола Лижник.

"В наші області, в кожному територіальному сервісному центрі віддали відео реєстратори. Фіксація йде як на майданчику, так і по маршрутам які розроблені в місті. Дві камери. Одна направлена на маршрут, інша в салоні".

Поки система працює у тестовому режимі ще можна написати заяву і відмовити від відео фіксації при здачі іспиту з практичного водіння. За словами, Володимира Заболотного у майбутньому така умова буде обов’язковою. Якщо особа відмовиться вона не буде допущена до іспиту та не зможе отримати посвідчення водія.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди