Минає 2020-тий. Рік, який навчив українців носити маски, мити руки та триматися дистанції. За ці 366 днів сталося багато подій: приємних і не дуже, але так чи інакше вони вплинули на життя Херсонщини. Основні події 2020-го на думку кореспондентів Суспільного.
Початок 2020-го. Громада Херсона співає українську рідвяну пісню "Щедрик". Всі натхненні і сповнені сподівань на рік, що розпочався.

Хор громади Херсона виконує "Щедрик"
На початку року херсонці стежили за поповненням громади - у перші дні січня народилося семеро дітей; відвідували новорічно-різдвяні заходи , брали участь у патріотичних акціях .

Акція "Ланцюг єднання"
У перший день року на Херсонщині сталося вбивство. 1 січня у Каховці 29-річний чоловік вистрелив у колишнього чоловіка своєї дружини, який хотів побачитися зі своїм сином. 26-річний потерпілий за два дні помер у лікарні від поранень. Ця подія спричинила низку акцій протесту.

Акція протесту під будівлею поліції Каховки
Як і розслідування справи Катерини Гандзюк. У січні Павловскому оголосили нову підозру, а згодом і затримали у ході спецоперації. За рік багато подій відбулося по цій справі. Як результат - за гратами Олексій Левін та ексголова Херсонської обласної ради Владислав Мангер.

За рік сталося багато подій, які заслуговують на те, щоб їх згадати. Одна із головних – пандемія КОВІД-19. Цей невідомий раніше вірус в Україну прийшов 3 березня, саме тоді зафіксували перший випадок на Буковині. У нашій області перший випадок фіксують 17 березня, у Херсоні до інфекційної лікарні госпіталізували жінку із підозрою на коронавірус. Згодом в Україні оголосили суворий карантин, на в"їздах-виїздах із міст та сіл, де виявляли випадки захворювання на коронавірус з"являлись блокпости, з аптек зникли маски та антисептики, рятувальники дезинфікують зупинки, перестає ходити громадський транспорт.

Дезинфекція зупинок у Херсоні
Херсонці вчились одягати та носити маски, користивуватися дезінфекторами, мити руки. МИ дізналися , що таке дистанційна робота, що на екскурсіях у музеях, виставках та на театральних виставах можна побувати онлайн. Вчителі вчилися проводити уроки у зумі, підприємці - реалізовувати свої товари через соцмережі. Жителі області допомагали один одному пережити цей період: волонтери шили маски, аптеки виготовляли антисептики, перепрофілювалися швейні підприємства і почали шити захисні костюми для медиків.

Підприємство у Каховці шиє захисні костюми для медиків
Тоді здалося, що поширення інфекції вдалося зупинити. Що змінило ситуацію? Можливо те, що влітку Херсонщина стала курортною зоною для всіх охочих відпочити або ж люди звикли, стали нехтували санітарними правилами. Як би там не було, та рік ми завершуємо із цифрою понад 17 тисяч захворілих і майже півсотні померлих з початку пандемії.

Блок-пости на Херсонщині
Цього року жителі області мітингували майже щомісяця. Протестували проти нового Закону про працю, колектив заводу карданних валів намагався відстояти своє підприємство, медики Степанівської психіатричної лікарні виступали проти її закриття. Херсонські аграрії перекривали Антонівський міст, щоб відкрили ринки та дозволили їм реалізовувати вирощену продукцію. Їх приклад наслідували і працівники нічних клубів та ресторатори - вимагали дозволити їм працювати після 23-ї. Працівники дитячих таборів добивалися, щоб і їм дозволили приймати відпочивальників. Дорогу на Генічеськ перекривали жителі Новотроїцького району - хотіли , щоб у процесі децентралізаії у них було створено 4 громади а не одна. З бажаннням бути почутими під стіни облдержадміністрації виходили люди і на підтримку Петра Порошенка, і проти дистанційного навчання школярів. Виплати боргів із зарплати вимагали працівники Херсонтеплоенерго, її вони не бачили пів року. Мітингували підприємці проти "карантину вихідного дня". Страйкували херсонські бібліотекарі – вони виступали проти закриття бібліотек.
Виходили містяни на площу Свободи не тільки протестувати. Так вони висловлювали свою підтримку землякам, які за надуманими звинуваченнями опинилися у в’язницях РФ. Одним із бранців Кремля став Олександр Шумков, якого суд країни – агресора ув’язнив на більше ніж три роки. 24 грудня сплив його термін за гратами. І цей Новий рік Олександр зустріне з родиною.

Олександр Шумков повернувся в Україну.
Місцеві вибори - ще одна із ключових подій 2020 року. Стати депутатами 29 рад усіх рівнів на Херсонщині виявили бажання більше 7 з половиною тисяч кандидатів. 83 людини претендували на посади міських голів 9-ти ОТГ. Херсонщина була у списку тих регіонів, де голосували найгірше- активність виборців була низькою. Крім того, Херсонська обласна ТВК місяць не могла встановити результати виборів до облради. Роботою комісії були не задоволені дві політичні сили - Наш край і Нам тут жити. Їх представники оскаржували результати у суді, вимагали перерахунку голосів і писали заяви до поліції. Як результат - ЦВК змінила склад комісії і 4 грудня відбулась перша сесія обласної ради. На ній обрали голову - Олександра Самойленка.

Олександр Самойленко
У Херсоні вибори міького голови проходили у 2 тури. У другому за першість змагалися Ігор Колихаєв та Володимир Сальдо. Містяни віддали перевагу Ігорю Колихаєву. За нього проголосували 63, 59% виборців.

Ігор Колихаєв отримує ключ від міста від Володимира Миколаєнка
2020-того у Херсоні почали добудовувати мостоперехід – об’єкт із 43 -річною історією, багатьма обіцянками, закладеними капсулами і великою сумою грошей, які за ці роки "витрачали" на його спорудження. Облдержадмінстрація порахувала, що загальна вартість цього проєкту становить більше 1,5 мільярди гривень.

Мостоперехід у Херсоні
Тепер виконувач обов’язків голови облдержадміністрації Сергій Козир щотижня звітує, як просуваються роботи. Раніше це робив його попередник.
Юрій Гусєв на посаді голови ОДА пропрацював трохи більше року. Відомий своїми футболками та шкарпетками із гусями та службою щастя, яку намагався створити в ОДА. Наприкінці року він пішов з посади, щоб очолити Укроборонпром.

Юрій Гусєв
За його керівництва Херсонський морський порт віддали у концесію. Повідомити про це та розповісти про переваги на Херсонщину у серпні приїздив президент.

Цей візит позначився ще і тим, що на нього не пустили багатьох журналістів. Ті на знак протесту випустили цього дня порожні публикації.
Також цього року спустили на воду танкер, побудований херсонськими фахівцями для нідерландської компанії. А докобудівний завод "Паллада" на замовлення Міноборони спорудив плавучий причал для катерів.

Плавучий причал побудований на замовлення Міноборони
2020-го на Херсонщині пройшли британсько-українські навчання "Об"єднанні зусилля"

Влітку на Херсонщині сталися дві масштабні пожежі. У Новій Каховці горіла багатоповерхівка. Полум'ям охопило весь дах. У Херсоні на вулиці Порт Елеватор згоріла покрівля 5-ти поверхівки. Причина займання — необережне поводження з вогнем. Обійшлося без жертв, а люди, чиє майно пошкодив вогонь, потребували допомоги.

Пожежа у Херсоні
Рік, що минає, показав, що херсонці можуть співчувати чужій біді. Вони організовуються і починають допомагати. Так, на початку карантину у Херсоні з"явився фонд "СтопВірус» для допомоги лікарям.

В області гуртом збирають гроші для дівчаток, хворих на спінально – м’язову атрофію – проводять танцювальні марафони, челенджі, книжкові аукціони, благодійні акції. І родина Марійки Сахно фінішувала– люди зібрали 2 з половиною млн доларів на рятівний укол для дитини.

Задяки благодійникам цьгоріч відновили садибу Остапа Вишні у Кринках.

Ініціативні херсонці створювали мурали на будинках, висадили 28,5 тисяч дерев у рамках акції "Озеленемо Україну", відкривали нові туристичні маршрути та встановили новий рекорд України - найбільше зображення герба на бруківці.

Два театральні фестивалі відбулися у Херсоні "Лютий-февраль 2020" та "Мельпомена Таврії». Дістався до Херсона і відомий Міжнародний мультидисциплінарний фестиваль сучасного мистецтва "Гоголь фест".

Потяг фестивалю
У лютому 2020-го ми боролися із наслідками негоди : знеструмлені будинки, повалені дерева у Херсоні, в усіх районах області - перебої з електрикою, а 52 населені пункти повністю знеструмлені. У березні був встановлений температурний рекорд - доба 12-го березня за трьома критеріями виявилась найтеплішою з 1946-го року. З наслідками стихії у вересні довелося боротися жителям Великої Олександрівки на Херсонщині. Селом пронісся смерч - без покрівель залишились майже 300 будинків та місцева школа, також було пошкоджено труби газової мережі - без газу залишилось 710 абонентів. Жовтень виявився аномально теплим. А у грудні - справжньої зими дочекалися лише на узбережжі Азовського моря - у Генічеському районі випав сніг.