"Чарівна скрипка": нова вистава від ромської спільноти та херсонського театру ляльок

"Чарівна скрипка": нова вистава від ромської спільноти та херсонського театру ляльок

"Чарівна скрипка": нова вистава від ромської спільноти та херсонського театру ляльок Суспільне Херсон

"Чарівна скрипка"це друга вистава, підготовлена акторами херсонського театру ляльок і ромською спільнотою. Першу п’єсу презентували наприкінці минулого року. Це історія про ромського хлопчика Лекса, який хоче знайти воду для свого народу. "Вистава інтерпретована, в ній будуть легенди, історії, прислів'я, елементи побуту, музика ромів," — розказав Суспільному президент ромської ради України Юрій Іваненко.

"Кожна нація має свою мету, і ось роми, вони не знають, але після того, як вони побачать цю казку, вони зрозуміють, для чого роми є на світі. Як ти дітей виховаєш, так воно і буде. Якщо ми покажемо, що роми — це добрий і талановитий народ, який теж хоче миру і дружити з усіма, то коли діти це побачать, у них вже буде інша асоціація".

Ляльок для п’єси виготовила художниця-постановниця вистави Ольга Гоноболіна:

"Я запропонувала, що будемо використовувати натуральні матеріали — мішковину, амулети, дерев'яні ґудзики, все те, що асоціюється із кочовим життям ромів. Спочатку малювали ескізи ляльок. Тут є моя авторська техніка, я ріжу з пінопласту, пап'є-маше покривається зверху. Вони унікальні, тому що в єдиному екземплярі. Кожна вистава унікальна. Мені подобається бути художницею-постановницею, особливо у театрі ляльок, тому що немає повторів. Ти весь час маєш експериментувати. У цій виставі мені подобаються пісні, танці — уся ромська культура".

Прем’єру вистави "Чарівна скрипка" планують на 30 і 31 січня, говорить директор театру ляльок Віктор Гаврилюк:

"Я як директор і художній керівник театру завжди йду нормально на співпрацю з різними громадськими організаціями, з різними колективами культури, мистецтва і т.п. Мені це цікаво, тому шо це нова грань роботи театру. Суворий карантин, як його називають – це локдаун з 8 січня по 24 січня. Після 24 січня ми можемо спокійно знову грати в себе вистави за тією коронавірусною розсадкою, яку ми зараз робимо. Якщо ви знімете залу, то побачите в нас йде 2 через 2, бо мама приходить з дитиною. Вони сідають разом, але поруч 2 крісла закриті, щоб не було контакту".

Анна Тонг, Ігор Педченко.

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше