Реєстрація дитини онлайн та е-довідка про народження: Мінцифри презентувало новинки

Реєстрація дитини онлайн та е-довідка про народження: Мінцифри презентувало новинки

Доповнено
Реєстрація дитини онлайн та е-довідка про народження: Мінцифри презентувало новинки
Original

Мінцифри спільно з Мінохорони здоров'я запустило електронну довідку про народження дитини та перевело сервіс "е-Малятко" повністю в онлайн. Також на веб-порталі електронних послуг "Дія" з'явилась можливість реєстрації місця проживання дитини до 14 років.

Про це стало відомо під час презентації нових сервісів та цифрових послуг Diia Summit у Києві.

"Сьогодні ми спільно з Міністерством охорони здоров'я та Національною службою здоров'я України запустили модуль електронних медичних висновків в системі e-Health. І від сьогодні в Україні запрацював перший електронний висновок про народження дитини", - сказав перший заступник очільника Мінцифри Олексій Вискуб.

За його словами, до кінця року Мінцифри спільно з МОЗ планують перевести в електронний вигляд лікарняні та запустити в електронному вигляді лист непрацездатності. Він додав, що у майбутньому всі медичні довідки повинні бути замінені на електронний медичний висновок відповідний запис в електронній системі e-Health.

Читайте також: SMS від Пенсійного фонду і менше транзакцій: Мінцифри оголосило трансформацію соцсфери

Також Мінціфри запустило на веб-порталі електронних послуг "Дія" можливість реєстрації місця проживання дитини до 14 років. послуга поки що доступна тільки в Києві та Харкові. За словами Вискуба, до кінця року Мінцифри має покрити всю Україну.

Вискуб додав, що відтепер у додатку "Дія 2.0" доступні довідка внутрішньо переміщеної особи й картка платника податків, а ще з'явиться функція передачі права на керування авто - тобто технічним паспортом тепер можна поділитися у особистому кабінеті. У додатку "Дія" водії зможуть перевіряти наявність квитанцій на штрафи за порушення ПДР і оплачувати їх одразу у додатку.

Відтепер також є можливість використовувати шеринг документів. Це можна робити через телефон, у тому числі в "Укрпошті" та на "Новій пошті".

Окрім того, можна відкрити онлайн рахунки через "Дію" у Монобанку та ПриватБанку.

Що відомо

  • Уряд змінив постанову про е-паспорт громадянина України та розширив перелік операцій, які можна буде зробити за допомогою додатку "Дія". Користувачі програми відтепер зможуть проходити валідацію паспортів безпосередньо з додатку.
  • Також уряд схвалив постанову про запровадження цифрового свідоцтва про народження дітей віком до 14 років. Тепер Міністерство цифрової трансформації внесе його до додатку "Дія".
  • Раніше Кабмін дозволив українцям подорожувати літаками в межах України за внутрішнім е-паспортом або е-паспортом для виїзду за кордон.
На початок