У центрі Києва представники профспілок мітунгували проти законопроєкту про працю

У центрі Києва представники профспілок мітунгували проти законопроєкту про працю

У центрі Києва представники профспілок мітунгували проти законопроєкту про працю оригінал

Проти законопроєкту про працю вдень мітингували в центрі Києва представники профспілок. Невдоволені, зокрема, тим, що роботодавець матиме змогу звільняти працівників з власної ініціативи, навіть якщо ті не припускаються помилок. Це - одне з нововведень, що пропонують в законопроєкті. Із чим порівнює звільнення міністр економіки Тимофій Милованов далі.

Під стінами парламентського комітету соцполітики мітингарі вимагають - не пропустити далі новий законопроєкт про працю. Один із тих, хто прийшов - Олександр Мишенок. Останні 15 років він працює залізничником. Каже - думка, що його можуть звільнити навіть якщо він гідно виконує роботу - його лякає.

«Трудові відносини, які базуються на страху. На страху звільнення. Доведено усією історією - робота за страх - це найменш продуктивна робота. Лише, коли людина захищена - вона буде добре працювати».

У законопроєкті йдеться - роботодавець може звільнити працівника за власною ініціативою. Має тільки завчасно попередити.

Якщо людина працює менш як півроку - за 15 днів, якщо більш як 6 місяців - за тридцять днів. Від півроку до 5-ти - за два місяці. Якщо ж людина працює від 5 до 10 років - попередити про звільнення роботодавець має за три місяці.

Олексій Свириденко працює в районній бібліотеці у Новгороді-Сіверському 36 років. Каже, ініціатива прописати у трудовому кодексі можливість звільнити працівника за власною ініціативою його лякає.

«Тому, що це питання – прийшли і сказали, що ти вже звільнений – для людини це, звичайно, шок. І в моральному і такому плані. Найперше – в моральному».

Звільнення без вагомої причини - це порушення прав працівника - вважає голова Федерації профспілок Луганської області Валерій Черниш.

«А чи не забагато преференцій для роботодавця, який платить маленьку заробітну плату і забирає всі соціальні гарантії, які в нас повинні працювати на людину по конституції».

Зараз звільнити навіть поганого працівника непросто - розповідає Гендиректор Директорату норм та стандартів гідної праці Юрій Кузовий.

«Для того, щоб звільнити людину, яка більш-менш виконує свою роботу - я маю вигадати підставу. Вигадати - це я прямим текстом вам кажу. Роботодавець чекає, коли він там напідпитку буде десь, коли він запізниться на кілька годин - фіксує це швиденько. Якщо людина виконує цю роботу якісно, ефективно - для чого ви будете шукати цей привід? Тому що ви самодур? Чи ви просто любите звільняти людей?»

Міністр розвитку економіки Тимофей Милованов каже: «Це як в житті. Наприклад, взяти й заборонити секс до шлюбу. Так було в Радянському Союзі. Секса в нас не було, але секс був у кожному кутку».

Схожа система - коли роботодавець може звільняти підлеглих за власною ініціативою - працює в Данії - розповідають в Мінсоцполітики. Мітингарів вона не влаштовує. Організатори кажуть - якщо до них не дослухаються - оголосять загальноукраїнський страйк.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди