У Чернігові власників собак за вигул поки не штрафуватимуть – покарання за це не передбачено

У Чернігові власників собак за вигул поки не штрафуватимуть – покарання за це не передбачено

У Чернігові власників собак за вигул поки не штрафуватимуть – покарання за це не передбачено оригінал

Власників собак не штрафуватимуть, поки в Чернігові бракує місць для вигулу - за умови, що вони прибиратимуть за своїми собаками. Про це сказала юрисконсульт комунального підприємства "Муніципальна варта" Вікторія Довбенко. З початку цього року у дію вступили нові правила благоустрою. Згідно з ними, власникам собак відтепер не можна вигулювати собак у скверах та парках. Туди можна ходити лише на прогулянку. Прогулянка ж може перетворитися на вигул, якщо собака справить свої природні потреби.

Бігль Марлі живе зі своєю власницею у багатоповерхівці неподалік центру Чернігова. Світлана каже, вигулювати собаку потрібно мінімум двічі на день.

«В мене є пакетики спеціальні, аби прибирати за собакою. Ми ходимо в парк, бо це поруч із домом, на повідку, або виїжджаємо за місто. Інших варіантів, на жаль, у нас немає».

З початку року вигулювати Марлі у цьому парку Світлана не може. У дію вступили нові правила благоустрою, які міська рада затвердила 24 грудня. Вони визначають 2 різних поняття - прогулянку з собакою та вигул.

«Вигул собаки - це тимчасове знаходження тварини в присутності власника поза межами місця постійного проживання з метою реалізації твариною біологічних потреб, дресирування тощо. Вигул можливий на прибудинкових територіях лише на повідку, в зонах та місцях вигулу. Господар зобов’язаний прибирати за своєю твариною під час вигулу. Вигул заборонений на територіях парків, скверів, навчальних, медичних і інших закладів, спортивних і дитячих майданчиках», - пояснює юрисконсульт КП «Муніципальна варта» Вікторія Довбенко.

У парки та на згадані території з собакою можна заходити на прогулянку. Вона при цьому має бути на повідку і для визначеного Кабміном переліку порід – в наморднику.

«За умови, що тварина в цей час не реалізує свої біологічні потреби».

«Ну я ж не можу вставити пробку собаці або змусити його не ходити в туалет. Ну це природня потреба не тільки собаки, але й людини. Я взагалі не уявляю, як це можна зробити», - каже власниця собаки Світлана Білоус.

За вигул у заборонених місцях, прогулянку без повідка чи намордника правила благоустрою передбачають штраф на основі адміністративного кодексу - від 340 до 1360 гривень. Адвокат Катерина Кулініч ці правила називає недопрацьованими.

«Це досить сирий нормативний акт. Утримання тварин в тому вигляді, в якому воно викладене, воно трохи не відповідає чинному закону про благоустрій. Міською владою має визначатись кількість територій, де може вигулюватись собака, їх огородження, спосіб прибирання та утилізації тваринних екскрементів – цього в принципі нема в даному нормативному акті. Однак є ряд обмежень, які виходять за рамки повноважень міської влади. Це є біологічною потребою тварини, і пройти близько 2 кілометрів до тих нещасних 3 місць, де може гуляти собака – вона фізично не може утримати певні процеси життєдіяльності».

Нині в Чернігові визначені 3 місця для вигулу собак - Мар’їн та Березовий гаї і лісопарк на вулиці Незалежності на Масанах. Євгеній Неронський каже, вони для вигулу теж не підходять – йому із Дейзі доводиться шукати інші місця для прогулянок.

«Там гуляти з собаками я б не рекомендував, бо там багато дітей гуляє, і дитячі майданчики. Це не сумісно – вигул собак і дітей. І для собак там нічого нема. Хоча б там колода якась, драбина – щоб собачки могли бігати, грати. На Масанах - я навіть не говорю – у чистому полі, по болоту».

Чернігівка Марина Онищенко каже: «От Березовий гай. Парк для прогулянки з дітьми. Бігають собаки. Або одягай намордник – це важливий також момент, бо собаки непередбачувані тварини. Або це окремі місця».

В 2016 році Світлана Білоус подала петицію про облаштування додаткових місць для вигулу собак.

«Їх треба більше, бо всі вони знаходяться далеко від центру. Я живу в центрі. Мені найближче йти до Мар’їного Гаю. Поки я туди дійду зі своєю собакою, він вже всі свої справи зробить. І там… ну немає сенсу».

Петиція набрала більше, ніж 250 необхідних голосів. Начальник управління ЖКГ міської ради Ярослав Куц пояснює, чому нові місця так і не з’явились.

«Для того, щоб я зрозумів, де їх будувати, треба розуміти, в яких мікрорайонах яка кількість проживає тварин. І якого розміру. Це маленькі, ті що їх на ручках носять, собачки, чи це вовкодави. Майданчик від майданчика також відрізняється. Для того треба зробити реєстрацію. Тим більше, що ця реєстрація прописана в правилах утримання собак і котів».

Юрисконсульт «Муніципальної варти» каже, поки в Чернігові бракує місць для вигулу, власників собак не штрафуватимуть – якщо вони не порушуватимуть правил прогулянок та прибиратимуть за собаками.

«Зважаючи, що це тварина, і передбачити поведінку тварини неможливо, і навіть господар не може передбачити, де вигул, а де прогулянка, то якщо стався вигул із собакою, але господар прибрав, то ніякої відповідальності за це господар нести не буде».
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди