Обласний бюджет Рівненщини скоротили. В ОДА назвали причину

Обласний бюджет Рівненщини скоротили. В ОДА назвали причину

Обласний бюджет Рівненщини скоротили. В ОДА назвали причину

Обласний бюджет Рівненщини за 2021 рік, порівняно з минулорічним, скоротили на 7%. Якщо у 2020-му році він становив 2,6 мільярди гривень, то тепер на рівні 2,4 млрд. Такі зміни пов'язують, передусім, із реформами в медичній галузі, де більшу частину фінансування візьме на себе Національна служба здоров'я України.

Звідки наповнюватиметься бюджет та на що підуть гроші, у програмі "Сьогодні. Головне" на Суспільному пояснювала директорка департаменту фінансів Рівненської ОДА Лідія Біляк.

З чим пов’язане скорочення бюджету у 2021 році

"Зменшення обсягу обласного бюджету відбулося через те, що у 2020 році ми фінансували медицину у повному обсязі: одержували і медсубвенцію, і планували видатки з обласного бюджету на поточне утримання закладів", – каже Лідія Біляк.

Головний фінансовий документ області Затверджений в сумі 2,4 мільярди гривень. Цей обсяг складається із власних доходів обласного бюджету, які обраховані і закладені з ростом понад 14% до тих надходжень, які планують одержати до кінця 2021-го року.

"Планування такого росту стало можливим і завдяки перевиконанню затвердженого плану власних доходів обласного бюджету на 2020 рік. Насьогодні ми на 104,5% виконали затверджений план і понадпланові надходження до річного обсягу. Понад річний обсяг складають уже 38 мільйонів", – зазначає фінансистка.

Читайте також: Рівненщина – з обласним бюджетом. Що про нього кажуть в раді та адміністрації

Основним наповнювачем доходів обласного бюджету, за словами директорки департаменту фінансів Рівненської ОДА, є податок на доходи фізичних осіб.

Як фінансуватимуть медицину у період пандемії

"Завдяки медичній реформі фінансування медзакладів проводиться через Національну службу здоров’я України (НЗСУ, – ред.). Відповідно, в показниках бюджету наступного року не буде надходити медична субвенція, і ми за рахунок власних доходів обласного бюджету і дотації з державного бюджету будемо фінансували лише комунальні послуги і енергоносії медичної галузі", – каже Лідія Біляк.

Влада на місцях також має право профінансувати і обласну програму по боротьбі із захворюванням на ковід.

"Цьогоріч профінансували 25 мільйонів гривень з обласного бюджету на заходи по боротьбі з захворюванням на COVID. На наступний рік акумулювали 26,5 мільйонів гривень на програму по боротьбі із захворюванням на коронавірус", – каже фінансистка.

Крім того, на сесії обласної ради затвердили окремі цільові видатки на фінансування програми "Діти Рівненщини", – додала Лідія Біляк.

"Видатки на державне управління" – що це таке?

"Це видатки на утримання Рівненської обласної ради, тобто – на утримання апарату", – пояснює очільниця департаменту.

У пояснювальній записці до проєкту бюджету вказано, що йдеться про суму у трохи більше 31 мільйона гривень, 20 з яких підуть на зарплатню.

31,7 мільйонів гривень – бюджет розвитку на 2021 рік: що це означає?

Нерозподілений резерв бюджету розвитку був акумульований в сумі 19 мільйонів гривень. Разом з тим, в обласному бюджеті затвердили кошти на виготовлення проєктно-кошторисної документації для міжнародного аеропорту "Рівне".

"В державному бюджеті передбачена цільова державна програма на підтримку і розвиток аеропортів. Цьогоріч ми бачимо цифру 85 мільйонів, яку передадуть для нашої області. Для того, щоб одержати таке фінансування, необхідно по п'яти напрямках виготовити проєктно-кошторисну документацію. Це реконструкція і руліжної доріжки, і світлообладнання, огорожі. Крім того, закладені кошти і на програми заходів з енергозбереження та енергоефективності", – пояснює Лідія Біляк.

Чи є галузі, які недоотримують коштів наступного року?

"Так не буває. Ми передбачаємо усі видатки, залежно від вимог, постанов Кабміну, від розмірів мінімальної заробітної плати, тарифних розрядів. В цьогорічному бюджеті передбачили збільшити вдвічі норми на харчування у будинках-інтернатах", – розповіла Лідія Біляк.

Що відомо

  • Рішення про прийняття обласного бюджету на 2021 рік у четвер, 24 грудня, після 6-ти годинної комісії одноголосно підтримав 61 депутат.
  • За результатами комісії 990 мільйонів гривень бюджету планують спрямувати на освіту, 186 – на соцзахист населення, 140 – на медицину, 126 – у галузь культури, 136 – на фізкультуру та спорт.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди