Відновили повноваження: Віолета Лабазюк знову голова Хмельницької облради

Відновили повноваження: Віолета Лабазюк знову голова Хмельницької облради

Відновили повноваження: Віолета Лабазюк знову голова Хмельницької облради Фото: Суспільне.

Скасувати заходи забезпечення позову та відновити Віолеті Лабазюк повноваження голови Хмельницької облради. Таку ухвалу 24 грудня виніс суддя Хмельницького окружного адміністративного суду Петро Салюк.

Про це Суспільному розповів радник голови Хмельницької облради Віолети Лабазюк, юрист Андрій Сорокопуд.

За його словами, після винесеної суддею Хмельницького окружного адміністративного суду Петром Салюком ухвали про задоволення заяви депутата облради Вадима Лозового про забезпечення адмінпозову щодо визнання протиправним та скасування рішення Хмельницької обласної ради від 7 грудня 2020 року "Про обрання голови Хмельницької обласної ради" шляхом зупинення дії цього рішення, Віолета Лабазюк та представник Хмельницької обласної ради звернулися до судді Петра Салюка із заявою щодо скасування вжитих заходів забезпечення позову.

"24 грудня у Хмельницькому окружному адміністративному суді відбувся розгляд цих заяв, і суддя Салюк виніс ухвалу, якою, де-факто, відмінив дію своєї попередньої ухвали – скасував забезпечення адміністративного позову шляхом зупинення рішення облради щодо обрання Віолети Лабазюк головою обласної ради та фактично відновив тим самим її повноваження голови обласної ради. Тож наразі жодних перешкод у виконанні повноважень голови Хмельницької облради у Віолети Лабазюк немає", - пояснює Андрій Сорокопуд.

За його словами, до Хмельницького окружного адміністративного суду раніше надійшло три заяви щодо забезпечення позову та призупинення рішення "Про обрання голови Хмельницької обласної ради" – від депутатів облради Вадима Лозового (фракція "За конкретні справи"), Олександра Розізнаного (фракція ВО "Батьківщина") та Оксани Бочкарьової (фракція "Слуга народу"). Дві заяви – депутатів Лозового та Розізнаного, були задоволені та винесені ухвали щодо забезпечення адмінпозову щодо визнання протиправним та скасування рішення Хмельницької обласної ради від 7 грудня 2020 року "Про обрання голови Хмельницької обласної ради" у вигляді припинення повноважень Віолети Лабазюк як голови обласної ради.

"Ми одразу після винесення цих ухвал подали дві апеляційні скарги до Сьомого апеляційного адміністративного суду у Вінниці. Але 18 грудня суддя Ковальчук винесла ухвалу про скасування забезпечення позову за заявою Олександра Розізнаного, мотивуючи тим, що таке забезпечення уже призначене ухвалою судді Салюка за заявою Вадима Лозового і не має сенсу дублювати ухвали та двічі припиняти дію одного і того ж рішення обласної ради. Тож ми відмовилися від однієї апеляційної скарги. 24 грудня, коли ми дізналися про ухвалу судді Салюка щодо задоволення заяв представника Хмельницької облради та Віолети Лабазюк щодо скасування забезпечення позову у вигляді призупинення дії рішення облради про обрання Віолети Лабазюк головою ради, ми також направили лист до Сьомого апеляційного адміністративного суду про відмову від апеляційної скарги, яка мала розглядатися у Вінниці 28 грудня, адже потреби у її розгляді, як такої, уже немає", – пояснює Андрій Сорокопуд.

Наразі, за словами Андрія Сорокопуда, у Хмельницькому окружному адміністративному суді відкритим залишається провадження в адміністративній справі за позовом депутата Хмельницької облради Бочкарьової Оксани Валеріївни щодо визнання незаконними та скасування рішень лічильної комісії Хмельницької обласної ради від 7 грудня 2020 року та рішення депутатів обласної ради "Про обрання голови Хмельницької обласної ради". Позов був поданий 9 грудня, але коли його розглядатимуть по суті, поки невідомо.

Що відомо

  • Хмельницький окружний адміністративний суд прийняв ухвалу про зупинення дії рішення Хмельницької обласної ради від 7 грудня щодо обрання головою Віолети Лабазюк. Про це йдеться в ухвалі судді Петра Салюка від 14 грудня. Із заявою до суду звернувся депутат Хмельницької обласної ради Вадим Лозовий, представник партії “За конкретні справи".
  • Законність обрання голови Хмельницької облради визначатимуть у суді. Депутатка Хмельницької обласної ради Оксана Бочкарьова звернулася із адміністративним позовом до Хмельницького окружного адміністративного суду. У ньому вона просить визнати незаконними дії та рішення лічильної комісії, а також визнати незаконним і скасувати рішення Хмельницької облради про обрання голови Хмельницької обласної ради.
  • Дружина нардепа Сергія Лабазюка Віолетта Лабазюк 7 грудня, офіційно стала головою Хмельницької ради нового восьмого скликання.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди