В Одесі помер письменник Богдан Сушинський

В Одесі помер письменник Богдан Сушинський

В Одесі помер письменник Богдан Сушинський Фото: kotovskrcbs.blogspot.com

Письменник та журналіст Богдан Сушинський помер 24 грудня на 75-му році життя в Одесі. Про таке повідомили на сторінці наукової бібліотеки імені Михайла Грушевського в Facebook.

Богдан Сушинський народився 10 квітня 1946 році в місті Самбір Львівської області. 

У 1969 році він з відзнакою закінчив філологічний факультет Одеського національного університету ім. І. Мечникова.

Після закінчення університету працював журналістом. Згодом став членом Національної спілки письменників України. З 1990 року до 2002 року очолював правління Одеську організацію Спілки письменників України.

Богдан Сушинський виступав у пресі на захист української мови та культури, за відродження українського козацтва.

Переклав "Велесову книгу" і разом з ґрунтовним аналізом історії її появи та автентичності опублікував в книзі "Велесова книга предків".

Крім того Богдан Сушинський був активним учасником відродження українського козацтва. Письменник ініціював встановлення в Одесі пам'ятника отаману Чорноморського козацтва Антону Головатому – одному із засновників Чорноморського та Кубанського козацтв.

З його ініціативи побачило світ перше в Незалежній Україні видання вибраних творів класика українського гумору Степана Олійника, в якому він виступив як упорядник, редактор та автор аналітичного вступного слова.

Сушинський – лауреат премій імені М. Трублаїні (за твори для дітей), ім. Е. Багрицького, ім. В.Аверіна (за публіцистику), Аркадійської літературної премії; премії ім. М. Посмітного (за твори на сільську тематику); премії ім. І. Буніна.

За двотомну монографію "Козацькі вожді України. Історія України в образах її вождів та полководців XV–XIX століть", в якій вміщено есе про 205-ох гетьманів, кошових отаманів та полководців козацьких військ отримав міжнародну премію Українського козацтва “Лицарське перо”.

"Життєвий шлях Богдана Івановича – зразок людської гідності і працелюбства. Своїми книгами він вніс неоціненний вклад в розвиток української культури, сприяв збереженню національних традицій і пробудженню української національної свідомості", – написали на сторінці бібліотеки.

Читайте також

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди