НКРЕКП змінила тарифи на тепло. Які постачальники підвищать ціни

НКРЕКП змінила тарифи на тепло. Які постачальники підвищать ціни

НКРЕКП змінила тарифи на тепло. Які постачальники підвищать ціни mte.pl.ua

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), підвищила тарифи на виробництво тепла для 23 теплоелектроцентралей на 2021 рік. Очікується підвищення тарифів на опалення для населення.

Відповідну постанову прийнято на засіданні регулятора 23 грудня.

В обгрунтуванні комісії щодо прийнятих рішень вказано, що основними суттєвими чинниками, що мають істотний вплив на зміну тарифів на виробництво теплової енергії у 2021 році є суттєве зниження обсягів виробництва теплової енергії та зміна відпуску електричної енергії ТЕЦ та когенераційними установками, зростання середньомісячної заробітної плати штатних працівників, що у свою чергу призводить до необхідності підвищення фонду оплати праці у розрахунках тарифів на виробництво теплової енергії, зростання цін на паливно-енергетичні ресурси, зростання витрат на послуги розподілу природного газу, зростання інших операційних витрат.

Список постачальників, які підвищать ціни

Згідно із документом, найбільший тариф на виробництво тепла для населення встановлено для ТОВ "Євро-реконструкція", яка забезпечує теплом киян – у порівнянні з минулорічним він виріс майже на 50%, до 791,4 грн за Гкал.

Для іншого київського теплопостачальника КП "Київтеплоенерго" тариф зросте на 9,8%.

Найменшого ж підвищення тарифів варто очікувати користувачам АТ "Дніпровська ТЕЦ", тут тариф зріс лише на 5,5%

Значного підвищення тарифів на тепло доведется очікувати споживачам ТОВ "Нафтогаз тепло" (37,1% для Новороздільської ТЕЦ і 34,1% для Новояворівської ТЕЦ), "Білоцерківської ТЕЦ (33,2%), КП "Міськтепловодоенергія" (на 33,5%) і КП, "Хмельницьктеплокомуненерго" (на 29,3%).

На 25% зросте тариф для ТОВ "Сумитеплоенерго", для решти постачальників зростання тарифу становить від 12% до 24%.

Що відомо

  • 28 жовтня Уряд змінив розрахунок тарифів на тепло
  • Через початок опалювального сезону "Нафтогаз" з 1 листопада підвищив тарифи на природний газ для населення на 35%.
  • Згідно з міжнародними зобов’язаннями з 1 січня 2020 року Україна перейшла на ринкове ціноутворення на газ для побутових споживачів в рамках ПСО.
  • З 1 травня 2020 року, в межах зобов'язань перед МВФ, Україна взяла на себе обов’язок повністю лібералізувати ринок постачання газу побутовим споживачам і забезпечити умови для конкуренції в цьому сегменті.
  • Відкриття ринку природного газу для побутових споживачів було заплановане на 1 травня 2020 року, але через впровадження карантину терміни перенесли на 1 липня.
  • З 1 липня 2020 року в Україні відкрито ринок газу відповідно до постанови Кабінету міністрів №303 від 24 квітня 2020 року.
  • У результаті проведеного у країні анбандлінгу, на ринку відбулось розділення: є компанії, які займаються доставкою газу і відповідають за труби, а є компанії, які газ продають і відповідають за його постачання клієнтові.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди