Голову КСУ Тупицького викликали в Офіс Генпрокурора для вручення підозри

Голову КСУ Тупицького викликали в Офіс Генпрокурора для вручення підозри

Ексклюзивно
Голову КСУ Тупицького викликали в Офіс Генпрокурора для вручення підозри
Фото: Радіо Свобода

Голову Конституційного суду України Олександра Тупицького викликають на понеділок, 28 грудня, до Офісу генерального прокурора для проведення процесуальних дій. Повістку він уже отримав.

Таку інформацію підтвердили Суспільному у пресслужбі Офісу генпрокурора. Водночас, про причину виклику Тупицького до ОГПУ у відомстві не повідомили. Разом із тим, у Конституційному суді Суспільному повідомили, що Тупицький вже отримав повістку та ознайомився з нею.

"Повістка надійшла до Конституційного суд. Олександр Тупицький з нею ознайомився. Чому викликають - невідомо. Усі вже бачили скан копію цієї повістки, викликають для участі в процесуальних діях. Реакція суду спокійна. Поки що нам немає чого більше коментувати. Всю офіційну інформацію ми оприлюднимо на сайті до кінця дня", — сказала речниця КС Мар'яна Гайовська-Ковбасюк.

Згодом, в КСУ підтвердили, що Тупицького викликали в ОГП для вручення підозри, не уточнивши, у якій саме справі.

"На даний час Головою Суду з огляду на отриману повістку підготовлено низку клопотань до Офісу Генерального прокурора. Результати їх розгляду повинні бути враховані під час процесуальної дії, а саме - повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення відповідно до вимог чинного законодавства", – йдеться у повідомленні відділу комунікацій КСУ.

За інформацією журналістів "Схем" Тупицького викликають для вручення підозри у кримінальному провадженні щодо ексголови Вищого господарського суду Віктора Татькова, який підозрюється, серед іншого, у тому, що він незаконно заволодів активами "Зуївського енергомеханічного заводу".

Зокрема, як повідомляє Радіо Свобода, Тупицькому інкримінується вчинення злочинів, передбачених статтею 384 (завідомо неправдиві показання) та статтею 386 (примушування свідка до відмови від давання показань, а також до давання завідомо неправдивих показань та підкуп свідка з тією самою метою).

Читайте також: Голова КСУ Тупицький причетний до "дерибану" донецького заводу – Схеми

Днями "Схеми" опублікували запис розмови за участю Тупицького, який свідчить про те, що голова Конституційного суду у період 2006–2010 років за допомогою впливу та знайомств у суддівському корпусі брав участь у подіях, які призвели до заволодіння майном заводу у місті Зугрес (Донецька область) та, ймовірно, отримав свою частку у цьому підприємстві через довірену особу.

Після цього, вже працюючи заступником голови КСУ, Тупицький намагався відмовити свідка від свідчень правоохоронцям про ці події та заявляв, що хотів би отримати фінансову винагороду за владнання давнього корпоративного конфлікту.

На початок