Співпраця з Африкою та підтримка закордонних українців. Кулеба назвав пріоритети МЗС на 2021 рік

Співпраця з Африкою та підтримка закордонних українців. Кулеба назвав пріоритети МЗС на 2021 рік

Співпраця з Африкою та підтримка закордонних українців. Кулеба назвав пріоритети МЗС на 2021 рік УНІАН

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба розповів про сім пріоритетів української дипломатії на 2021 рік. Зокрема, відомство опікуватиметься боротьбою з російською агресією, запуском Кримської платформи, новою програмою щодо закордонних українців та поглиблюватиме співпрацю з країнами Африки.

Про це Кулеба повідомив під час брифінгу за підсумками 2020-го року.

Зміцнення безпеки України

За словами Кулеби, протидія російській агресії та зміцнення безпеки України залишиться головним напрямком роботи МЗС.

"Ця тема пронизує всю нашу діяльність, тому що безпека держави перед усім. Якщо немає безпеки держави, з усім іншим працювати стає набагато складніше", – зауважив міністр.

Боротьба з COVID-19

Кулеба зауважив, що наступного року вірус, що викликає COVID-19, навряд зникне, тож МЗС братиме участь у боротьбі з поширенням захворювання.

"Ми бачимо за останніми подіями. що вірус мутує, що він зберігає свою небезпеку та загрозу для здоров’я громадян, тому українська дипломатія продовжить допомагати Міністерству охорони здоров’я захищати здоров’я українських громадян", – розповів він.

Кримська платформа

Міністр повідомив, що проєкт Кримської платформи привернув увагу як всередині України, так і за її межами, тому її запуск стане одним з пріоритетів на наступний рік.

"Мені дуже приємно, що ця ініціатива, розроблена МЗС на доручення президента України, викликала такий жвавий і позитивний резонанс не лише в українському суспільстві, але і серед наших міжнародних партнерів", – зазначив Кулеба.

Нова політика щодо закордонних українців

Як розповів міністр, одним з пріоритетів також стане розробка та створення якісно нової і ефективної політики України щодо закордонних українців.

"Потреба в такій політиці перезріла, нам потрібно вивести взаємодію із закордонним українством на якісно новий рівень, свіжим оком подивитися на саму структуру закордонних українців", – наголосив він.

Кулеба зауважив, що за результатами кількох хвиль міграції українська діаспора складається з дуже різних людей у різних країнах, які мають відмінні потреби. При цьому міністр підкреслив, що головна потреба української держави – зберігати єдність української спільноти.

"Якщо ти хочеш бути українцем, якщо ти ідентифікуєш себе як українець, то не важливо, в якому кутку світу ти знаходишся. Ти маєш відчувати зв'язок з українською державою і відчувати її підтримку і підтримувати її", – зазначив посадовець.

Міністр пообіцяв, що МЗС працюватиме із закордонними українцями, щоб побудувати ефективну політику взаємодії з ними.

Нарощування експорту

Кулеба заявив, що у 2020 році МЗС повністю перезавантажив свої підходи до роботи з українськими експортерами. За його словами, бізнес виявляє дедалі більше довіри до міністерства та вже бачить конкретні результати від такого співробітництва.

Як зазначив міністр, МЗС намагатиметься сприяти залученню інвестицій для уркаїнського бізнесу.

Енергетика

Міністр повідомив, що МЗС працюватиме над зміцненням своїх позицій у сфері відновлювальної, зокрема, водневої енергетики.

"Енергетика не є суто економічним питанням – це питання політики. І той, хто відстане в переході на "зелену" економіку, відстане у своєму розвитку і втратить позиції у світі. Тому ця задача стає політичною, і ми будемо працювати над тим, щоб і у відносинах з Європейським Союзом, і у відносинах з іншими партнерами в усьому світі, ми зміцнювали позиції України",

За словами Кулеби, також ці дії дозволять залучити інвестиції в енергетичну сферу.

Співпраця з Африкою

Як розповів Кулеба, наступного року Україна поглиблюватиме взаємодію з країнами регіону, зокрема, Центральної Європи, проте у 2021 році МЗС планує розгорнути активну роботу на африканському напрямку.

"Ми дуже ретельно готувалися до виходу на африканський континент, цілий рік ми аналізували, ми зважували свої можливості зі своїми амбіціями. Ми побудували обережну, зважену, але, сподіваюся, дієву політику, яка дозволить зміцнити наші позиції в цьому регіоні", – зазначив він.

За словами міністра, також МЗС займатиметься й іншими задачами – зокрема, консульським захистом українців, просуванням "м’якої сили" України, розвитком співпраці з країнами Перської затоки, Латинської Америки та іншими державами світу.

Що відомо

  • Раніше міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що після втручання МЗС з іноземних тюрем звільнили понад 1600 українських в’язнів.
  • Генасамблея ООН підтримала посилену резолюцію про права людини в Криму.
  • Кулеба повідомив, що уряд Португалії погодився виплатити компенсацію вдові українця Ігоря Гоменюка, вбитого охороною аеропорту Лісабона у березня 2020 року.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди