Новорічні товари: як обрати якісні продукти та піротехніку

Новорічні товари: як обрати якісні продукти та піротехніку

Новорічні товари: як обрати якісні продукти та піротехніку
weburg.net

Під час святкового ажіотажу магазини пропонують широкий вибір товарів та великі знижки. Як наслідок, у покупців знижується увага, а недобросовісні виробники та продавці на цьому наживаються. Як скласти список продуктів на Новий рік, на що звернути увагу під час купівлі бенгальських вогнів і хлопавок в ефірі Українського радіо розповіла керівниця експертно-аналітичного відділу центру експертиз "Тест" Ніна Кільдій.

Чому варто уважно вибирати товари під час знижок

Магазини можуть намагатися розпродати товари, які залежались з попередніх років випуску, вироби з якимись дефектами або без правильно оформлених документів.

Якщо говорити про харчові продукти, дуже часто трапляється так, що під свята, коли люди купують дуже багато, магазини намагаються реалізувати товар, який скоро зіпсується.

Як правильно купувати феєрверки, хлопавки та інші святкові атрибути

Якість піротехнічних товарів дуже відрізняється, ця продукція має випускатися з дотриманням вимог безпеки. Неякісні піротехнічні вироби можуть призвести до негативних наслідків для здоров'я. Навіть прості бенгальські вогні можуть спричинити опіки, якщо вони будуть низької якості.

Безпечну піротехніку варто купувати лише в магазинах, а не на вулиці. Такі товари можуть відсиріти і погано спрацьовувати, у покупця може виникнути бажання їх розібрати, а це може призвести до ще більш негативних наслідків.

"Дуже дешеву продукцію у будь-якому сегменті і під Новий Рік я б не радила купувати. Тому що дуже часто намагаються реалізувати продукцію, яка взагалі йде без маркування. Єдина вимога до всіх товарів — має бути маркування державною мовою. Може бути кількома мовами, але має бути хоча б додатковий стікер з українською мовою. Якщо ви не бачите на закордонних товарах напису українською, що це таке та як з ним поводитися, а також якщо не вказаний термін зберігання, це привід відмовитися від купівлі такого товару", – каже експертка.

Новорічні товари: як обрати якісні продукти та піротехніку
Щоб купити дійсно якісну річ, а не підробку, варто звертати увагу на ціну. Unsplash

Як не купити підробку

Найчастіше недобросовісні виробники намагаються підробити товар якогось відомого бренду. Тут буде найбільше проблем, пов'язаних з косметикою, парфумами або дорогим алкоголем. Але може бути й просто продукція низької якості: будь-які новорічні прикраси, гірлянди, світлотехніка тощо.

До електро- та світлотехніки треба ставитися дуже обережно, щоб уникнути пожежі чи ураження людини через використання неякісних дротів або несправних приладів. Загалом, що дорожчий товар, то більше шансів потрапити на його підробку.

Новорічні товари: як обрати якісні продукти та піротехніку
Таким товаром, наприклад, є червона або чорна ікра — традиційний продукт, який намагаються купити на Новий рік.

Як вибрати якісні продукти

За словами Кільдій дуже багато підробок червоної ікри реалізується через інтернет. 70-80% — це взагалі штучний та неїстівний продукт. Натомість в магазині частіше реалізується справжня ікра, може бути дуже низької якості.

"Я б радила купувати все ж таки більш відомі бренди саме у супермаркеті. Не ведіться на півлітрові закатані банки, які йдуть без маркування, але коштують дуже дешево", – радить експертка.

Стосовно оливкової олії для виготовлення салатів, Кільдій не рекомендує купувати продукт, який коштує в 3-4 рази дешевше на ярмарках і під базами, оскільки, швидше за все, там не оливкова олія, а щось незрозуміле.

Щодо сирів і ковбас, то фальсифікація теж може мати місце. Так, у сирах молочні жири часто замінюють рослинними, а в ковбасу можуть додавати якісь інгредієнти для того, щоб збільшити її вагу. Крім того, дорогі товари можуть залежуватися і є великий ризик купити несвіжий товар.

Новорічні товари: як обрати якісні продукти та піротехніку
"Я б радила звертати увагу переважно на запаковану продукцію, де на етикетках є маркування і дата виготовлення", – каже експертка. unsplash

Яке олів'є (а з ним і Новий Рік) без майонезу? Але будьте уважні: обов'язково перевіряйте жирність продукту та обирайте 70-80%. Річ у тому, що виробники в менш жирний варіант замість рослинної олії додають звичайну воду з хімічними сумішами.

А, наприклад, крабові палички взагалі є аферою XXI ст. Їм не місце серед продуктів для новорічного столу. Там крім запаху та назви нічого від крабів немає. Більшу частину складу складає фарш з риби "сурумі", крохмаль, рослинна олія, стабілізатори, підсилювачі смаку та барвники, щоб прикрасити палички в ніжно-рожевий колір.

Як не купити неякісні товари в інтернеті

Щоб не купити неякісний товар в інтернеті, треба звертати увагу на сторінку, власне сайт, де відбувається замовлення. Якщо немає координат підприємця чи немає функціональної точки магазину, а є лише номер телефону або форма зворотного зв'язку, то це ознака того, що варто відмовитися від купівлі на таких майданчиках.

"Краще надавати перевагу інтернет-магазинам, в яких додатково ще є стаціонарна точка, можливість самовивозу або вам привезе кур’єр, з якими ви теж зможете поспілкуватися і отримати якісь документи. На сайті обов'язково має бути вказано склад харчових продуктів, хто виробник тощо. І чим детальніше буде оформлений сайт, чим більше буде інформації про продукт, а також чек, тим краще", – наголошує Кільдій.

Читайте також

Українці святкують Старий Новий рік. Традиції та прикмети свята

Традиції та прикмети православного та греко-католицького Різдва

Різдвяні столи: як вийти із посту і не нашкодити здоров’ю

На початок