Різдвяні столи: як вийти із посту і не нашкодити здоров’ю

Різдвяні столи: як вийти із посту і не нашкодити здоров’ю

Різдвяні столи: як вийти із посту і не нашкодити здоров’ю
Суспільне: Черкаси

6-го грудня завершується сорокаденний різдвяний піст. Про це розповів Суспільному Владика Іоан, митрополит Черкаський і Чигиринський.

Під посту християни відмовлялися від м’ясних та молочних страв, а також яєць.

Черкащанка Галина Компанієць дотримується різдвяного посту 10 років поспіль і за цей час у запасі має низку різноманітних пісних рецептів:

“Перший рік моє постування було традиційно-українським, а зараз наша промисловість пропонує стільки страв до посту, що можна урізноманітнити стіл. Ось, скажімо, бутерброди із соєвим паштетом українського виробництва і так само соєвий сир. Якщо їх спробувати, то це чудовий замінник жирній їжі” .

Соєві та бобові продукти харчування допомагають прожити 40 днів без тваринних жирів, розповіла жінка:

“Наше меню пісне настільки різноманітне, що навіть ми інколи думаємо: що ми сьогодні приготуємо, що ми ще не куштували. От, наприклад, салат зі свіжої капусти, капуста тушкована, фруктова нарізка”.

Різдвяні столи: як вийти із посту і не нашкодити здоров’ю
Суспільне: Черкаси

За словами Галини Компанієць, від посту вона отримує духовне та фізичне очищення організму. Без цього не повністю відчуває радість від Різдва:

“Спочатку важко постувати, тягне поїсти солодкого, риби, яйце підсмажити, а потім, під кінець посту, з'являється відчуття легкості в організмі. Коли минає піст, навіть по-іншому відчуваєш смаки ” .

Читайте також: У Черкасах різдвяна служба у храмі відбудеться з дотриманням обмежень

Вагітним та людям елегантного віку радить не дотримуватися суворого посту дослідниця впливу харчування на здоров’я людини, доцентка Анна Собко.

“Літнім людям не менш, ніж людям молодим, потрібен білок для того, щоб підтримувати здоров'я. Якщо ми не споживаємо їжу тваринного походження, то дуже негативно впливає саме на імунну систему. Людина сама повинна почувати по стану свого здоров’я наскільки вона зможе перенести ті обмеження, які дає піст”.

Значне вживання масла, сала та смаженого м’яса після 40 днів посту завдасть шкоди підшлунковій залозі, каже фахівчиня:

“Краще готувати спочатку легкі білкові страви. Наприклад, це можуть бути бульйони з курятини, курятина, бо вона більш легка на засвоєння, ніж яловичина. У жодному разі не можна копченого, смаженого, дотримуватися більш легких режимів приготування страв, як запікання, відварювання, тушкування”.

Різдвяні столи: як вийти із посту і не нашкодити здоров’ю
Суспільне: Черкаси

Цього року дотримуватися посту легше через карантин, розповів Владика Черкаський та Чигиринський Іоан. За його словами, найголовніше правило святих отців під час посту – це не їсти свого ближнього:

“Церква дає однозначну відповідь, що піст і карантин – вони не повязані взаємно нічим, а піст нам потрібен для нашої душі. І карантин, який спонукає нас теж до обмежень, навпаки допомагає посту. Тому що він вимагає менше контактувати, комунікувати, менше розваг, бо і самі карантинні заходи обмежили всі розваги, які були раніше навколо нас”.

Черкащанка Галина Компанієць розповідає, про що під час посту найбільше мріяла придбати кілька видів твердого сиру.

На початок