На Рівненщині почали зводити храм на місці найбільшого бою УПА

На Рівненщині почали зводити храм на місці найбільшого бою УПА

На Рівненщині почали зводити храм на місці найбільшого бою УПА
Facebook архімандрит Онуфрій Ляда

На місці найбільшого бою Української повстанської армії проти НКВС на Рівненщині почали будувати храм. Про це на своїй сторінці у в Facebook повідомив намісник монастиря. Влітку заклав капсулу на місці майбутнього храму очільник ПЦУ митрополит Епіфаній.

В урочищі Гурби, що в Здолбунівському районі, усередині грудня почали будувати новий храм ПЦУ. Про це у Facebook 18 грудня повідомив намісник Гурбинського Свято-Воскресенського чоловічого монастиря на Повстанських могилах архімандрит Онуфрій Ляда.

"На початку цього тижня з Божою допомогою благополучно розпочали роботи по заливанню фундаменту нового храму на честь святителя Спиридона Тримифунтського", – написав він.

Нагадаємо, заклав капсулу на місці майбутнього храму глава ПЦУ митрополит Епіфаній 21 червня, перебуваючи з візитом на Рівненщині.

На місці найбільшого бою УПА на Рівненщині зводять храм
Рівненська єпархія ПЦУ

Читайте також

  • На Рівненщині у повстанській криївці організували Свято Миколая для дітей з інвалідністю. У жовтні Суспільне розповідало, що там відтворюють повстанський сховок.
  • Бій під Гурбами — бій між військами НКВС СРСР і силами УПА, що відбувся з 21 по 25 квітня 1944 року біля урочища Гурби на півдні Здолбунівського району й охопив частину сучасних Дубенського та Острозького районів Рівненщини і Кременецького та Шумського районів Тернопільщини. Закінчився тактичною перемогою радянських військ та виходом з оточення українських повстанців. Після бою переможці спалили навколишні села Гурби та Антонівці, а жителів вивезли. Кількість загиблих військових і цивільних осіб точно не встановлена.
  • Бій відбувся під час переходу частин УПА через німецько-радянські фронти. Розбиті німецькі війська вже не загрожували частинам УПА, тому найбільшу небезпеку для українських повстанців становили відділи НКВС.
На початок