Скорочення близько: як працівники готуються до ліквідації РДА на Рівненщині

Скорочення близько: як працівники готуються до ліквідації РДА на Рівненщині

Ексклюзивно
Скорочення близько: як працівники готуються до ліквідації РДА на Рівненщині Суспільне Рівне

1158 людей працює у 16-ти районних державних адміністраціях на Рівненщині. Через укрупнення районів та ліквідацію старих адміністрацій, більшість з людей незабаром шукатимуть нову роботу. Повну ліквідацію РДА на Рівненщині прогнозують до кінця першого кварталу 2021 року.

Одна з таких адміністрацій – Здолбунівська. У її структурних підрозділах працює 80 людей. Суспільне поїхало питати, з яким настроєм здолбунівські районні чиновники чекають майбутніх змін.

Зоя Вітень у відділі освіти Здолбунівської райдержадміністрації працює 13 років і зараз виконує обов'язки начальниці.

Здолбунівська РДАСуспільне Рівне

Районний відділ ще працює, а його структурні підрозділи: централізована бухгалтерія, методичний кабінет, логопедичний пункт і група з централізованого господарського обслуговування закладів освіти – уже на етапі ліквідації. Загалом у перерахованих структурах є 23 працівники.

Здолбунівська РДАСуспільне Рівне

"Практично уже всі розраховуються, частина буде працевлаштована, можливо, і в нових структурах. Якщо освітяни ще в школах десь будуть знаходити по своїй лінії, то господарська група – їм треба уже в інших структурах і в іншому напрямку. Тому що і в закладах освітніх таких посад немає штатних і, можливо, у новостворених тергромадах", – розповідає в.о. начальниці відділу освіти Здолбунівської райдержадміністрації Зоя Вітень.

Здолбунівська РДАСуспільне Рівне

У підпорядкуванні райвідділу освіти – 34 школи, 25 дитсадків і 3 позашкільні установи. Усі ці заклади і їхнє майно мають передати трьом утвореним на Здолбунівщині територіальним громадам. Районний відділ освіти ліквідують. Це ж стосується й усієї Здолбунівської райдержадміністрації.

Здолбунівська РДАСуспільне Рівне

"Звичайно, ми вже знаємо, що 16 грудня прийнято постанову Кабінету міністрів і розпорядження відповідне про ліквідацію районних державних адміністрацій у районах, які ліквідовані відповідно до постанови Верховної Ради. Це означає, що Здолбунівської районної державної адміністрації найближчим часом уже не буде", – розповідає голова Леонід Власюк.

Здолбунівська РДАСуспільне Рівне

Наразі у Здолбунівській райдержадміністрації працює 80 осіб, у своїй структурі вона має 10 підрозділів та апарат. Усі працюють у штатному режимі, але процес ліквідації уже запущений.

"З дня на день ми чекаємо, можливо, вже навіть і зараз оприлюднено, хоч зранку ще не було, на сайті Кабінету Міністрів саме ці документи, які були прийняті минулого тижня. І почнеться цей процес. Чекаємо документ і будемо ліквідовувати адміністрацію Здолбунівську", – додає Леонід Власюк.

Працівників райдержадміністрації звільнятимуть згідно з чинним законодавством, – пояснює голова Здолбунівської РДА. Перед тим, як звільнити, людей попередять, вони шукатимуть роботу, у тому числі, за словами Леоніда Власюка, і в новоствореній РДА. Здолбунівський, нагадаємо, увійшов у склад Рівненського району.

"Невизначеність є у тих районах, які ліквідовуються, але люди не чекають, коли їх будуть попереджати. Створилися територіальні громади і я знаю, що люди вже спілкуються, щоб перейти в територіальні громади", – додає Леонід Власюк.

Наразі у райдержадміністрації проводять інвентаризацію усього майна і готують пропозиції щодо складу ліквідаційної комісії.

Здолбунівська РДАСуспільне Рівне

А от щодо приміщень, в яких нині розміщена Здолбунівська РДА та її структурні підрозділи, то їх вже почали передавати Здолбунівській міській громаді.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди