На Хмельниччині атовець викладає фізкультуру дій для дітей з інвалідністю

На Хмельниччині атовець викладає фізкультуру дій для дітей з інвалідністю

На Хмельниччині атовець викладає фізкультуру дій для дітей з інвалідністю
Фото: Суспільне Поділля

Учасник АТО/ООС Файзіддінджон Рахімов десять років працює вчителем в Антонінській спеціальній школі. Він викладає фізкультуру для дітей з інвалідністю. Каже, як колишній боєць десантно-штурмової бригади на псевдо "Фізрук" знаходить підхід до дітей.

За словами Файзіддінджона Рахімова, учням важко вимовити його ім’я, тому усі називають його Вадимом Костянтиновичем. Після демобілізації повернувся у спецшколу на своє постійне місце роботи.

"Сама по собі робота вчителя нервова. Але щоб сказати, що були якісь інциденти якість, то не було. Діти, навпаки, пишалися тим, що є там вчитель, який служив в АТО. Багато дітей запитували, як там, що там. Бо самі дехто хотів служити в армії", – розповідає чоловік.

Батько Файзіддінджона таджик, а мати – українка. У 2010 році чоловік заочно закінчив Кам’янець-Подільський національний університет за спеціальністю "вчитель фізичної культури і туризму", відтоді працює вчителем. Його дружина Аліна розповідає, що за повісткою чоловік пішов сам.

Усвідомив, що йде на війну ще на полігоні, розповідає Файзіддіджон
Усвідомив, що йде на війну ще на полігоні, розповідає Файзіддіджон. Фото: Суспільне Поділля

"Якщо в Україну прийшла біда, то хтось же має захистити. А коли слухаєш, що говорять, наприклад, от прийдуть до мене додому, то тоді я візьму до рук зброю і піду захищати. То це ж неправильно", – говорить Файзіддінджон.

Усвідомив, що йде на війну ще на полігоні, розповідає Файзіддіджон.

"Я пам’ятаю нас відвезли на полігон, і хлопці повернулися якраз з зони АТО на цих машинах, на цих БТРах, і воно було таке понівечене, таке побите все було. Це був сильний психологічний удар", – розповів чоловік.

Файзіддіджон міг загинути у перший же обстріл в Авдіївці влітку 2015-го. Врятував побратим, котрий скомандував впасти на землю.

Міг загинути у перший же обстріл в Авдіївці влітку 2015-го. Врятував побратим, котрий скомандував впасти на землю
Міг загинути у перший же обстріл в Авдіївці влітку 2015-го. Врятував побратим, котрий скомандував впасти на землю. Фото: Суспільне Поділля

"Перший обстріл був з мінометів. І от хочу дуже подякувати своєму бойовому товаришу Валентину Діброві, позивний в нього був "Волонтір". Фактично ця людина мені врятувала життя. Перший цей приліт, ми попадали, я закрився і рахую: один, два. Там потрібно порахувати, щоб осколки пролетіли, три, чотири. Мені здавалося, що цей час він настільки розтягнувся. І коли на мене впала земля, я тоді зрозумів, що я живий", – згадує Файзіддінджон.

Нині у родині Рахімових двоє дітей: 8-річна Софія, і 2-річний Владислав. Коли чоловік пішов воювати, Софії було 2,5 роки. Оскільки працює з дітьми, регулярно їздить на реабілітацію.

"Адаптація тяжко проходить. Та я ще й зараз адаптовуюся. Бувають такі випадки, навіть дружина, буває, зауваження робить, що десь якийсь нервовий. Я періодично їжджу на реабілітацію в наш Хмельницький госпіталь ветеранів війни. Ще я одну реабілітацію зробив – полігони. Раз в рік я їжджу обов’язково. З дружиною, вона навіть не зачіпає цієї теми, бо вона знає, що полігон в мене має бути", – пояснив чоловік.

Читайте також

На початок