"Збереже робочі місця". Ткаченко прокоментував закон про пільги для культури під час пандемії

"Збереже робочі місця". Ткаченко прокоментував закон про пільги для культури під час пандемії

"Збереже робочі місця". Ткаченко прокоментував закон про пільги для культури під час пандемії

Міністр культури Олександр Ткаченко заявив, що підписаний президентом Володимиром Зеленським закон "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо державної підтримки культури, туризму та креативних індустрій" полегшить організацію роботи в індустрії та допоможе зберегти робочі місця.

Про це міністр написав у своєму Facebook.

"Нарешті механізм податкових пільг та стимулів буде реалізовано. Це дозволить індустрії отримати суттєві полегшення для організації роботи свого бізнесу, реінвестуючи кошти у власний розвиток", – повідомив Ткаченко

Як нагадав міністр, закон запровадить із 1 січня 2021 року 7-відсоткову ставку ПДВ для сфери культури, креативних індустрій та туризму. Також Ткаченко наголосив, що документ дозволить зберегти робочі місця в індустрії на тлі карантинних обмежень.

Законопроєкт № 962-ІХ, ухвалений Верховною радою 4 листопада 2020 року, ініціював президент Зеленський. Він впроваджує податкові стимули та пільги у сфері креативних індустрій, культури, туризму, спорту та інших гуманітарних сферах.

"Метою проєкту Закону є впровадження податкових механізмів для надання державної підтримки сферам культури, туризму та сектору креативних індустрій з метою недопущення їхньої стагнації задля збереження і створення нових робочих місць", – йдеться у пояснювальній записці до законопроєкту.

Відповідно до оприлюдненого тексту, документ, зокрема, передбачає звільнення від податку на прибуток підприємств і податку на доходи фізичних осіб за отриману цільову допомогу, яка надається коштом бюджету або коштами міжнародної допомоги для реалізації проєктів чи програм у сфері креативних індустрій.

Також він запроваджує знижену ставку ПДВ у розмірі 7% для операцій з постачання послуг, пов'язаних зі сферами культури й туризму та для послуг з розповсюдження, демонстрування, публічного сповіщення й публічного показу фільмів, адаптованих в україномовні версії для осіб з порушеннями зору та порушенням слуху.

Окрім того, документ звільняє на термін із 2023 року до 2025 року від ПДВ постачання послуг із демонстрування, розповсюдження та показу національних та іноземних фільмів, дубльованих, озвучених українською мовою на території України, за умови, що такі національні фільми адаптовані в україномовні версії для осіб з порушенням зору та слуху. Також законопроєкт передбачає низку інших пільг.

Як зазначили в пресслужбі президента, ці заходи підтримки мають зробити доступнішою продукцію та послуги компаній, які працюють у креативній індустрії, культурі й туризмі, та допомогти їм мінімізувати негативний вплив від запровадження карантину через поширення COVID-19.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди