У зоні відчуження завершили перший етап будівництва Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива.
Про це повідомляє кореспондентка Суспільного Каріна Бугайченко.
На об’єкт уже витратили близько 2 мільярдів гривень. Перший пусковий комплекс має запрацювати у травні 2021 після того, як налаштують обладнання та прокладуть під’їзну колію. Загальна вартість будівництва усіх комплексів ЦСВЯП , за словами представника НАК “Енергоатом” складе 37 мільярдів гривень.

"Централізоване сховище відпрацьованого ядерного палива будувалося відповідно до постанови уряду на гроші кредиту США 2017 року. І зараз, незважаючи на всі складнощі процесу, перша черга пускового комплексу добудована, тобто завершені будівельні роботи. Далі буде відбуватися процес налаштування обладнання, докуплятимуться ємності для зберігання ядерного палива, отримуватимуться відповідні ліцензії", - зазначив помічник президента НАЕК "Енергоатом" Олег Слободян.
Наразі у комплексі встановлено обладнання американської компанії, розпочато його налаштування, випробування й отримання необхідних ліцензійних документів. У сховищі будуть зберігатися відходи відпрацьованого ядерного палива з Рівненської, Хмельницької та Южно-Української атомних станцій.

Однак, зараз "Енергоатом" не може запустити нове централізоване сховище через відсутність можливості транспортування відходів. Для цього потрібно прокласти залізничні колії у зоні відчуження протяжністю 43 кілометри.
Як повідомив Слободян, "Енергоатом" готовий закінчити будівництво під'їзної колії до 1 травня 2021 року і розраховує отримати права господарської власності на цю гілку.
В Офісі президента наголосили, що робота цього об’єкта "забезпечить атомній генерації України реальну незалежність від будь-яких геополітичних примх". Раніше Україна була змушена вивозити відпрацьоване ядерне паливо до Росії.