“Петровка, фільтруй - або йди у трубу!”. У Дніпрі відбулися громадські слухання щодо викидів ДМЗ

“Петровка, фільтруй - або йди у трубу!”. У Дніпрі відбулися громадські слухання щодо викидів ДМЗ

“Петровка, фільтруй - або йди у трубу!”. У Дніпрі відбулися громадські слухання щодо викидів ДМЗ Суспільне Дніпро

У Дніпрі провели громадські слухання щодо отримання дозволу на викиди шкідливих речовин в атмосферне повітря Дніпровського металургійного заводу. Як стало відомо Суспільному Дніпро, через карантинні обмеження на обговорення, яке проходило у музеї підприємництва, допустили 20 людей. Ще близько пів сотні зібралося під будівлею на акцію “Петровка, фільтруй - або йди у трубу!”.

Люди вимагають від Дніпровського металургійного заводу екологізувати виробництво. Одна з учасників акції - Ольга Брильова. Жінка мешкає поблизу заводу, говорить, постійно спостерігає викиди шкідливих речовин у повітря.

"Все це дме у мою сторону. Щодня я бачу перевищення дрібнодисперсного пилу на датчику, який встановлений на моєму будинку. Кілька років тому від раку помер мій батько. Я не кажу, що то напряму Петровка винна, але вона теж зробила свій внесок”, - каже Ольга.

За словами голови громадської організації “Save Dnipro” Ірина Черниш, дрібнодисперсний пил має велику летючість, розповсюджується по всьому місту. Дніпровський металургійний завод - другий у місті за обсягами викидів забруднюючих речовин у повітря. Навесні цього року вони розпочали процедуру отримання дозволу від Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів на здійснення викидів, після того, як екологічна інспекція виявила на заводі не інвентаризовані джерела.

"Це завод, який розташований в центрі міста-мільйонника, йому понад 130 років. Суттєвої екологізації за час його існування не відбувалося. І от сьогодні ми, разом з громадськістю, змусили їх провести слухання, тому що вони хотіли отримати новий дозвіл на 7 років тихо, щоб ніхто не дізнався", - розповіла Ірина Черниш.

Директор з корпоративних комунікацій Дніпровського металургійного заводу Максим Мінюшкін переконує: вони, згідно з регламентом, розмістили оголошення про отримання дозволу у ЗМІ, але зворотнього зв'язку від громадськості тоді не було, тому слухання не провели.

"Підприємство постійно працює над зниженням викидів в атмосферу і постійно працює над модернізацією підприємства. Щорічно на підприємстві реалізується інвестиційна програма сумою понад 300-400 мільйонів гривень, котрі направлені як на ремонт техніки, на модернізацію підприємства, так і на зниження викидів", - зазначає Максим Мінюшкін.

Ірина Черниш, в свою чергу, говорить, їхня організація не бачила повідомлення від ДМЗ. Тож коли дізналися, що завод планує отримати дозвіл на здійснення викидів, звернулися до профільного міністерства з вимогою провести громадські обговорення. Їх провели у приміщенні музею підприємництва.

Під час слухань представники громадських організацій надали свої пропозиції щодо екологізації виробництва, що призведе до зменшення шкідливих викидів.

Рішення щодо надання Дніпровському металургійному заводу дозволу на здійснення викидів ухвалюватиме Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів, враховуючи рекомендації громадськості.

Читайте також

Дніпро: громадська організація вимагає від заводу провести обговорення щодо викидів у повітря

У Дніпрі за заявками мешканців роблять проби стану повітря: що це дає та куди звертатись

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди