Дніпро: громадська організація вимагає від заводу провести обговорення щодо викидів у повітря

Дніпро: громадська організація вимагає від заводу провести обговорення щодо викидів у повітря

Дніпро: громадська організація вимагає від заводу провести обговорення щодо викидів у повітря Фото: Суспільне. Дніпро

Громадська організація Save Dnipо вимагає від Дніпровського металургійного заводу провести громадські обговорення щодо надання підприємству дозволу на здійснення викидів в атмосферне повітря. Підприємство проводити громадські обговорення відмовляється: за словами представника адміністрації Максима Мінюшкіна, згідно з регламентом, час на це вийшов.

Репортаж Суспільного.

Ганна Резнічек мешкає у ста метрах від заводу. Розповідає, викиди підприємства спостерігає постійно.

«Все несе сюди. Білизну вішаєш — все чорне. Пилюка. Ми майже живемо на заводі, ми дихаємо цим», – каже жінка.

Дніпро: громадська організація вимагає від заводу провести обговорення щодо викидів у повітряФото: Суспільне. Дніпро

Дніпровський металургійний завод

Дніпровський металургійний завод є другим у місті за обсягами викидів забруднюючих речовин у повітря, розповідає представниця громадської організації Save Dnipo Ірина Черниш.

Дрібнодисперсний пил, який він викидає, має велику летючість, тому розповсюджується по усьому місту. Для того, щоб здійснювати викиди, підприємство повинно мати відповідний дозвіл від Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів.

«Ще починаючи з весни підприємство почало процедуру отримання такого дозволу на викиди, у зв'язку із тим, що у них були знайдені екологічною інспекцією не інвентаризовані джерела. Тобто підприємство викидало забруднювальні речовини, але не сплачувало за них податок, не фіксувало їх в своїх звітах», – каже представниця громадської організації.

Наразі підприємство намагається отримати дозвіл на 7 років. Процедура передбачає проведення громадських обговорень. Але, говорить директор з корпоративних комунікацій Дніпровського металургійного заводу Максим Мінюшкін, обговорення не планують, бо час на це вже вийшов.

«Мова йде про отримання нового дозволу на металургійний майданчик нашого підприємства. Насправді воно вже було, але якщо ми встановлюємо будь-яке, навіть найменше обладнання, процедуру треба проходити спочатку. Торік ми почали її проходити, подали всі необхідні документи. За регламентом, ми повинні були повідомити про це у ЗМІ, що ми і зробили. Також за регламентом, якщо впродовж певного часу немає жодного зворотного зв'язку від мешканців міста, громадських організацій, співробітників державних органів, тоді будь-які слухання не проводяться», – сказав він.

Ірина Черниш вважає таку процедуру застарілою. Разом із колегами пропонує містянам інший формат.

«Не кожен з нас виписує газети і має можливість зрозуміти, що підприємство розпочало таку процедуру. У зв'язку із цим ми запропонували містянам заповнити шаблони звернення до профільного міністерства з вимогою проведення обов'язкового громадського обговорення», – говорить активістка.

Проведення громадських обговорень дозволить прописати у дозвільних документах вимоги щодо зменшення викидів, говорить Ірина Черниш. Тоді підприємство буде зобов'язане повністю модернізувати свою технологію. Це дозволить знизити небезпечність викидів.

Голова підкомітету з питань зміни клімату та охорони атмосферного повітря Верховної Ради Леся Василенко звернулася до профільного міністерства та Дніпровського металургійного заводу з проханням провести громадські обговорення.

Читайте також: "День металурга та гірника: 10 фактів про «гарячу» галузь України"
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди