"Стоп Шкарлет": у Хмельницькому на акцію протесту вийшли студенти

"Стоп Шкарлет": у Хмельницькому на акцію протесту вийшли студенти

"Стоп Шкарлет": у Хмельницькому на акцію протесту вийшли студенти
Фото: Суспільне Поділля

Шестеро студентів 21 грудня вийшли на Майдан Незалежності у Хмельницькому на мітинг "Стоп Шкарлет — не дамо вбити освіту!".

Юлія Власюк, голова Хмельницького осередку громадської організації "Українські студенти за свободу" та організаторка акції розповіла: скликали на акцію студентів усіх вищих навчальних закладів задля підтримки всеукраїнського мітингу.

О 14-тій годині, на яку організатори оголосили початок мітингу, прийшли двоє учасників
О 14-тій годині, на яку організатори оголосили початок мітингу, прийшли двоє учасників. Фото: Суспільне Поділля

О 14-тій годині, на яку організатори оголосили початок мітингу, прийшли двоє учасників. За пів години до них доєдналися четверо студентів. Троє з Хмельницьких вишів.

Студентка університету управління і права, яка очолює Хмельницький осередок громадської організації «Солідарна молодь» Іванна Петрасюк каже, що 15 студентів області поїхали в Київ на Всеукраїнський мітинг. За її словами, решта студентів, яких кликали на акцію в Хмельницькому, бояться санкцій з боку ректоратів.

Загалом шестеро студентів 21 грудня вийшли на Майдан Незалежності
Загалом шестеро студентів 21 грудня вийшли на Майдан Незалежності. Фото: Суспільне Поділля

Учасник акції Артур Бурак каже, про проведення мітингу адміністрацію повідомляли листом.

"Ми звертаємося до адміністрації…ну і що, що вона не призначає міністрів? Вона виконує всі рішення уряду. Або ігноруйте, або саботуйте рішення Шкарлета", - каже студент.

До мітингарів арів з обласної адміністрації ніхто не вийшов, тож за годину він завершився без інцидентів і порушень карантинного режиму, кажуть не на камеру правоохоронці, що слідкували за порядком на мітингу.

За словами учасників, 15 студентів області поїхали в Київ на Всеукраїнський мітинг
За словами учасників, 15 студентів області поїхали в Київ на Всеукраїнський мітинг. Фото: Суспільне Поділля

Кореспонденти Суспільного зв’язалися телефоном з директоркою департаменту інформаційної діяльності хмельницької облдержадміністрації Інною Михайловою, аби отримати коментар щодо мітингу перед стінами ОДА. Інна Михайлова сказала: жодних заяв чи резолюцій учасники мітингу до облдержадміністрації не заносили і не вимагали, аби до них хтось вийшов, бо будь-що коментувати не можуть.

Що відомо

  • Сергія Шкарлета 17 грудня призначили міністром освіти і науки. Відтоді в столиці та областях розпочалися студентські мітинги проти його призначення.
На початок