На 14 день акції протесту біля парламенту Грузії до мітингувальників приєдналися люди, які працюють у державному секторі. Серед них викладачі та вчителі.
Про це повідомляє служба новин в Тбілісі InterPressNews.
Працівники публічного сектора розповіли виданню, що доєдналися до протестів через дві причини: відмова від заявки на членство в ЄС до 2028 року та відгук на форми залякування.
"Ми закликаємо їх припинити насильство проти нас, використання різних форм залякування, яких останнім часом було багато", — заявив співробітник мерії Ґіґа Сопромадзе.
Кореспонденти Суспільного з місця подій повідомляють, що держслужбовці вийшли із плакатами, де пише "Ви працюєте як на державу, так і на людей" та "Ми виборюємо нашу Конституцію".
Зміни у законодавстві Грузії щодо держслужбовців
11 грудня 87 депутатів парламенту Грузії, легітимність якого не визнають президент та опозиція, підтримали законопроект "Про внесення змін до закону про державну службу".
Основна мета змін – спростити процес реорганізації, щоб держслужбовець, звільнений з якоїсь причини, включаючи політичну, не зміг повернутися до системи державної служби або принаймні постав перед труднощами. Звернення до суду, звільненого в результаті реорганізації, не припинятиме дію рішення.
Експерти вважають, що цими змінами правляча партія "Грузинська мрія" навпаки послабить права держслужбовців і використовуватиме закони як каральний інструмент.
Чому розпочались протести у Грузії
28 листопада прем'єр-міністр Грузії Іраклій Кобахідзе заявив, що влада країни відмовляється від переговорів щодо вступу до Європейського Союзу до 2028 року. За його словами, кінець 2028 року – це час, коли Грузія буде готова розпочати переговори про вступ до ЄС у 2030 році.
Раніше Європейська рада оголосила, що процес інтеграції Грузії фактично припинено через дії правлячої партії "Грузинська мрія", зокрема, через ухвалення законів про "іноагентів" та обмежень прав ЛГБТ-спільноти. Крім цього ЄС не визнав результати парламентських виборів, що відбулися 26 жовтня.
Після цього у Грузії розпочалася нова хвиля протестів. Поліція розігнала учасників акції водометами та перцевим газом. Загалом 28 листопада у сутичках постраждали десятки демонстрантів, журналістів та силовиків. Також правоохоронці затримали щонайменше 43 людини.