Українці вважають подією року епідемію COVID-19 — Демініціативи

Українці вважають подією року епідемію COVID-19 — Демініціативи

Опитування
Українці вважають подією року епідемію COVID-19 — Демініціативи EPA-EFE

43% українців вважають подією року епідемію коронавірусу. До списку негативних подій-2020 також потрапили війна на Донбасі й весняний карантин.

Такі дані містяться в опитуванні фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва.

"Подією, яка вплинула на життя абсолютної більшості людей у 2020 році, стала епідемія коронавірусу. "Подією року" епідемію назвали 43% українців, при цьому очікувано абсолютно усі оцінили її як негативну подію", - йдеться у дослідженні.

Ще 12% опитаних зарахували до безумовно негативних подій війну на Донбасі, ще 11,5% - вважають негативним весняний карантин. Водночас 11,3% респондентів згадали "Велике будівництво" автодоріг - і 93% вважають його позитивним.

"2020-й запам’ятається роком поганих подій. Загалом лише 16% респондентів назвали позитивними ті події, які вони вважають головними подіями року. Для порівняння, у 2019 р. головну подію року (переважно це були парламентські та президентські вибори) вважали позитивною 58%", - зазначено в опитуванні.

Загальнонаціональне опитування проведене Фондом "Демократичні ініціативи" ім. Ілька Кучеріва спільно з Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) з 5 до 13 грудня 2020 року в усіх регіонах України, за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей. Опитування здійснене методом особистого інтерв'ю face-to-face. Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і за дизайн-ефекту 1,5) не перевищує 3,3%. Фінансування опитування здійснене в рамках проєкту МАТРА Посольства Королівства Нідерландів.

Що відомо

  • 20% українців вважають президента Володимира Зеленського політиком року. Водночас 42% - назвали українського лідера "розчаруванням року".
  • Соціологічна група "Рейтинг" провела опитування щодо суспільно-політичних настроїв українців. За результатами дослідження, у порівнянні з липнем кількість невдоволених діями президента Володимира Зеленського у вересні 2020 року зросла та сягнула 57%.
  • За даними соціологів, у липні рівень довіри українців до Зеленського становив 44%, що є вищім показником ніж у Порошенка та Януковича за той самий період каденції.
  • Згідно з опитуванням соціологічної групи "Рейтинг", у липні 2020 року лише 16% українців схвалили роботу Верховної ради. Водночас 73% респондентів діяльністю народних депутатів були не задоволені.
  • 77% опитаних соціологами українців запевнили, що планують взяти участь у місцевих виборах 25 жовтня 2020 року.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди