Перейти до основного змісту
Муравейник про зниження призовного віку до 18 років: такі пропозиції з боку партнерів – це дуже лицемірно

Муравейник про зниження призовного віку до 18 років: такі пропозиції з боку партнерів – це дуже лицемірно

“Повернись живим”, Антон Муравейник
Керівник аналітичного відділу Центру ініціатив “Повернись живим” Антон Муравейник. Суспільне Новини/Олександр Брамський

Керівник аналітичного відділу Центру ініціатив “Повернись живим” Антон Муравейник прокоментував інформацію в західних медіа про те, що США закликають керівництво України знизити мобілізаційний вік до 18 років і розчаровані тим, що Україна на це не погоджується.

“Думаю, що це дуже лицемірно з точки зору партнерів цього вимагати”, – сказав він в інтервʼю Суспільному.

Муравейник вважає, що така позиція США виглядає як виправдання за те, що вони не хочуть підвищувати рівень допомоги Україні і, відповідно, підвищувати рівень своєї залученості у конфлікт.

“Вони чомусь або не знають, або не хочуть знати про те, що рівень їхньої допомоги напряму впливає на бажання людей долучатися до війська. І тому вони кажуть: давайте, зменшіть це. А то ми, мовляв, не бачимо від України кроків назустріч. Ми от вам, мовляв, помагаємо, а ви не готові йти на якісь непопулярні рішення”, – каже він.

“Те, як це зараз “злилося” в ЗМІ, нібито випадково – це ж частина політики Сполучених Штатів, вони так роблять. Але я думаю, що це – лицемірно і абсолютно не виправдано”, – додав Антон Муравейник.

Він нагадав, що громадяни України віком від 18 до 25 років мають можливість долучатися до війська добровільно.

Про проблеми державної політики у сфері мобілізації, реформування системи базової військової підготовки, просування росіян на фронті та удар “Орєшніком” по Дніпру – про це і не лише дивіться і читайте Антона Муравейника в проєкті “Ремовська Інтервʼю” 10 грудня.

Про мобілізацію віком до 25 років

Під час дії воєнного стану, коли призов на строкову військову службу не здійснюється, мобілізувати можна лише людину, яка за статусом є військовозобовʼязаною.

Згідно із законодавством, призовником чоловік стає, коли вона визнана придатною до строкової служби, але ще не проходила її (або військову кафедру). У призовника є посвідчення про приписку до призовної дільниці – так зване приписне. Саме призовників зараз не мобілізують.

Військовозобов'язаним чоловік стає після строкової служби або військової кафедри, або ж коли йому виповнюється 25 років. Навіть люди, що не мають військово-облікової спеціальності, у 25 перестають обліковуватись як призовники та стають на облік військовозобов'язаних. У військовозобов'язаного є військовий квиток або тимчасове посвідчення військовозобов'язаного.

9 жовтня Верховна рада ухвалила у другому читанні та в цілому законопроєкт 11379-д і таким чином заборонила мобілізацію обмежено придатних чоловіків віком від 18 до 25 років.

Топ дня

Вибір редакції

На початок