Україна уперше в історії виграла "золото" командного багатоборства на Євро зі спортивної гімнастики

Україна уперше в історії виграла "золото" командного багатоборства на Євро зі спортивної гімнастики

Україна уперше в історії виграла "золото" командного багатоборства на Євро зі спортивної гімнастики European Gymnastics

Це перший подібний тріумф жіночої збірної України.

Жіноча збірна України стала чемпіонкою Європи у командному багатоборстві зі спортивної гімнастики. Це сталося уперше в історії.

У фіналі командного багатоборства Україна набрала 154.663 бали - це менш ніж на 0.2 бала більше, ніж у збірної Румунії, яка виграла "срібло".

Читайте також: Українські юніорки завоювали "срібло" в командному змаганні на Євро зі спортивної гімнастики

Саме румунки були головними фаворитками командного багатоборства: ця збірна перемогла у кваліфікації, випередивши українок на 4.5 бали. Однак у фіналі Румунія погіршила свої результати, тоді як Україна змогла набрати ту ж кількість балів.

У фіналі румунки виграли три снаряди з чотирьох, однак вони припустилися великої помилки на різновисоких брусах - набрали на 4 бали менше за збірну України. Саме ці чотири бали і стали вирішальними. У підсумку Україна випередила Румунію на 0.167.

Нагородження збірної УкраїниEuropean Gymnastics

Нагородження збірної України

Що стосується України, то синьо-жовта збірна у всіх чотирьох снарядах фінішувала другою - тричі програла румункам, на різновисоких брусах - угоркам.

Чемпіонками Європи у складі збірної України в командному багатоборстві стали Діана Варінська, Ангеліна Радівілова, Єлизавета Губарьова, Анастасія Мотак та Анастасія Бачинська.

Як раніше виступала Україна в командному багатоборстві на жіночому Євро

  • Це перша медаль саме у командних змаганнях з 2004 року (тоді було "срібло").
  • Загалом в України було 5 медалей в командних змагання до цієї медалі: 1994, 1996 - "бронзи", 1998, 2000, 2004 - "срібло".
  • Це перше "золото" Євро у командних змаганнях в історії.

Загалом для жіночої української спортивної гімнастики - це перша медаль на дорослих чемпіонатах Європи з 2012 року ("бронза" Наталії Кононенко у різновисоких брусах).

Щодо золотої нагороди - 11 в історії: востаннє українка стала чемпіонкою Європи у 2009 році, коли Яна Дем'янчук перемогла на колоді.

Читайте також: Чоловіча збірна України провела найуспішніше Євро зі спортивної гімнастики у своїй історії: скільки медалей

Що далі

  • Чемпоінат Європи зі спортивної гімнастики серед жінок завершиться у неділю, 20 грудня, особистими фіналами.
  • На Євро не виступають збірні Росії, Великої Британії, Франції та кількох інших фавориток.
Категорії
Легка атлетикаІншеКомандні види спортуЗимовий спортВодний спортБоксДзюдоФехтуванняБаскетболMMAКіберспортФормула 1Паралімпійський спортPress StartГімнастика