Дискваліфікація Росії: WADA розчарована рішенням суду

Дискваліфікація Росії: WADA розчарована рішенням суду

Дискваліфікація Росії: WADA розчарована рішенням суду АР

В антидопінговому агентстві розраховували на суворе покарання для Росії.

Всесвітнє антидопінгове агентство (WADA) випустило офіційну заяву щодо рішення Спортивного арбітражного суду (CAS) у справі про відсторонення Росії від міжнародних змагань. Опублікована заява на сайті агентства.

Читайте також: Росія дискваліфікована від міжнародних змагань на 2 роки. Остаточне рішення CAS

Комітет спортсменів WADA "розчарований" рішенням у цій справі, адже вважає, що Росія заслужила на значно жорсткіше покарання.

"Комітет спортсменів WADA розчарований рішенням Спортивного арбітражного суду (CAS) не вводити проти Росії більш суворі та довготривалі санкції у відповідності до тих, які були рекомендовані WADA.

Російська влада послідовно діяльно не добросовісно, і саме спортсмени усього світу та Росії відчули на собі вплив цих дій. Атлети прагнуть "чистого спорту", але це неможливо, коли організації беруть активну участь в маніпулюванні та обмані.

Санкції, які отримують спортсмени за порушення антидопінгових правил є суворими. І ми сподівалися, що організації та адміністрації притримуватимуться тих ж стандартів, що і ми, однак цього не сталося".

Саме WADA прийняла рішення про дискваліфікацію російського спорту (ще в грудні 2019 року), однак росіяни подали апеляцію в суд - за рік CAS виніс свій остаточний вердикт.

Читайте також: Росію дискваліфікували від міжнародного спорту на два роки. Що саме заборонено

У порівнянні з рішенням суду, дискваліфікація WADA була значно гіршим покаранням для російського спорту. У рішенні WADA російський спорт мав бути відсторонений на чотири роки, слів "Росія" взагалі не могло бути на формі чи інших згадках у спортсменів.

Які зміни у рішенні CAS у порівнянні з вироком WADA

  • Термін дискваліфікації скорочено з 4 до 2 років.
  • Під дискваліфікацію більше не потрапляє Олімпіада-2024 в Парижі, чемпіонат світу-2023 з хокею в Росії.
  • Слово "Росія" може бути нанесене на форму спортсменів, але за такою умови повинне бути слово "Нейтральний атлет" не меншого розміру. У рішенні WADA усе це було заборонено.
  • Форма росіян може бути виконана у кольорах національного прапору. У рішенні WADA це було заборонено.
  • Росіяни, які раніше відбували дискваліфікацію за допінг, зможуть брати участь в Олімпіадах. За першочерговим рішенням WADA це було заборонено.

Дискваліфікація Росії вступила в силу з 17 грудня 2020 року - діятиме до 16 грудня 2022 року.

Категорії
Легка атлетикаІншеКомандні види спортуЗимовий спортВодний спортБоксДзюдоФехтуванняБаскетболMMAКіберспортФормула 1Паралімпійський спортPress StartБіатлонТеніс