Перейти до основного змісту
У Грузії багатотисячна акція протесту біля будівлі парламенту

У Грузії багатотисячна акція протесту біля будівлі парламенту

Простест в Грузії 29 листопада. Що відомо
Протестувальники запалюють вогонь біля будівлі парламенту в Тбілісі, Грузія, 29 листопада 2024 року. AP/Zurab Tsertsvadze

29 листопада у Тбілісі розпочалася нова, багатотисячна акція протесту біля будівлі парламенту Грузії. Між протестувальниками та поліцією почалися сутички. Десятки людей поранено та затримано.

Про це повідомляє "Ехо Кавказа".

Ввечері учасники акції протесту перекрили проспект Руставелі. На протест зібралися громадяни, які виступають проти рішення "Грузинської мрії" відмовитися від переговорів щодо вступу до ЄС до 2028 року.

Спецтехніка міністерства внутрішніх справ та спецназ зібрались на площі Свободи та біля бічних входів до парламенту. Ситуація біля будівлі парламенту Грузії почала загострюватись.

Поліція використала проти демонстрантів спецзасоби, у тому числі водометні автомобілі. Перед цим протестувальники та поліцейські кидали один в одного пляшки, каміння та інші предмети.

Міністерство внутрішніх справ Грузії заявило, що частина протестувальників у Тбілісі вступає в конфронтацію з правоохоронцями: словесно ображають їх, ушкоджують освітлювальні ліхтарі та інший інвентар, підпалюють електропроводку, співробітників поліції, один поліцейський поранений.

Відомство закликало протестувальників не вчиняти протиправних дій та підкорятися вказівкам силовиків. В іншому випадку вони діятимуть "у рамках покладених на нього законом повноважень".

Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі закликала поліцію "не піднімати руку" на демонстрантів.

"Я хотіла б звернутися до правоохоронців. Я знаю патрульну поліцію, вони роблять все, що можуть, і ми повинні сказати їм дякую за це. Хочу звернутися до решти – не піднімайте руку ні на молодих громадян, ні на інших, утримайтеся та виконуйте свій обов'язок. Ні на Руставелі, ні в інших містах не відбувається нічого, що вимагає вашої участі та розгонів, тому відповідальність за все це – лише ваша та ваших начальників. Нехай і ваші начальники про це подумають", – заявила вона.

На акції протесту у Тбілісі, під час сутичок на вулиці 9 квітня постраждала журналістка телекомпанії "Пірвелі" Маріам Гапріндашвілі.

"Рана зазнала первинної обробки. У неї була рвана рана у правій частині чола. Рану обробили, наклали шви. Наразі проводяться високотехнологічні радіологічні дослідження. На даний момент вона почувається задовільно, інших скарг вона не має", — зазначила лікарка клініки "Інгороква", куди була переведена Гапріндашвіл.

Телекомпанія поклала відповідальність за те, що сталося на главу МВС Грузії.

Під час розгону мітингу силовиками поранень зазнали близько 20 журналістів.

Поліція відтісняє протестувальників із проспекту Руставелі. Правоохоронці застосовують проти мітингарів нові китайські водометні автомобілі, які разом із водою розпорошують невідому хімічну речовину.

Повідомляється, що протестувальники на проспект Руставелі будують барикади. У хід йдуть лавки, баки для сміття і електросамокати.

Відбуваються масові затримання мітингувальників. Поліція вже затримала кілька десятків людей. Між правоохоронцями та демонстрантами відбуваються фізичні сутички. При цьому по всьому периметру проспекту Руставелі розпорошується величезна кількість сльозогінного газу.

28 листопада прем'єр-міністр Грузії Іраклій Кобахідзе заявив, що влада країни відмовляється від переговорів щодо вступу до Європейського Союзу до 2028 року. За його словами, кінець 2028 року – це час, коли Грузія буде готова з економічного погляду розпочати переговори про вступ до ЄС у 2030 році.

Після цього у Грузії розпочалася нова хвиля протестів. Поліція розігнала учасників акції водометами та перцевим газом. У сутичках постраждали десятки демонстрантів, журналістів та силовиків. Також правоохоронці затримали щонайменше 43 людини.

Раніше Європейська рада оголосила, що процес інтеграції Грузії фактично припинено через дії "Грузинської мрії", зокрема, через ухвалення законів про "іноагентів" та обмежень прав ЛГБТ-спільноти. Крім цього ЄС не визнав результати парламентських виборів, що відбулись у країні 26 жовтня.

Топ дня

Вибір редакції

На початок