Діалог Далай-лами з українцями покажуть на UA: КУЛЬТУРА

Діалог Далай-лами з українцями покажуть на UA: КУЛЬТУРА

Діалог Далай-лами з українцями покажуть на UA: КУЛЬТУРА

У неділю, 20 грудня, о 22:05 суспільний телеканал UA: КУЛЬТУРА покаже телеверсію першої в історії розмови лауреата Нобелівської премії миру Далай-лами XIV з українцями, що відбулася восени цього року.

Під час зустрічі духовного лідера тибетського буддизму Далай-лами XIV з українцями, яка проходила в онлайн-форматі, торкалися різних тем: говорили про мир зовнішній і внутрішній, освіту, екологію, пандемію, співіснування людей різних націй та релігій. Ініціаторами й організаторами діалогу стала найбільша в Україні спільнота освітян EdCamp Ukraine.

Усі охочі могли заздалегідь надіслати запитання, які поставили Далай-ламі XIV під час зустрічі, свої запитання поставили також експертка з освітніх політик, міністерка освіти і науки України (2016–2020 рр.) Лілія Гриневич, фронтмен гурту "Антитіла" та друг Фонду ООН у галузі народонаселення Тарас Тополя, кураторка проєкту "Право на освіту" й телеведуча Наталія Мосейчук. Модерував розмову голова Ради ГО "ЕдКемп Україна", співавтор концепції Нової української школи Олександр Елькін. 

"Далай-лама вважає освіту головним у світі інструментом змін на краще, "релігією майбутнього". Він переконаний, що розвиток співпереживання, розуміння взаємозалежностей, плекання радості не менш важливі у навчанні, ніж академічні знання, — зазначив Олександр Елькін. —  Також ситуація, в яку потрапила Україна, — агресивний сусід на сході, окупація територій, вигнанці та біженці — схожа на історію його батьківщини. Тому, звісно, він неабияк переймається долею нашої країни".

Діалог Далай-лами з українцями покажуть на UA: КУЛЬТУРАOriginal

Нагода знайти нові знання і нові підходи — те, що потрібно глядачам UA: КУЛЬТУРА наприкінці бурхливого 2020 року, переконаний член правління UA: Суспільне мовлення, відповідальний за платформу телебачення, Ярослав Лодигін: "Для суспільного мовника будь-яка можливість привернути увагу до проблеми майбутнього освіти в Україні та світі є, безумовно, частиною місії. А участь у дискусії в головній ролі з такою беззаперечно масштабною й дуже цікавою фігурою, як Далай-лама, є природним магнітом, який залучить глядачів до обговорення найважливішої для майбутньої генерації українців теми".

Про те, як відбулася зустріч, що говорив Далай-лама та яке послання він дав усім українцям, дивіться о 22:05 на суспільному телеканалі UA: КУЛЬТУРА, а також на сайті Суспільне Культура у розділі "Онлайн" та у мобільному застосунку suspilne.tv для iOS та Android.

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше