У середу, 27 листопада, міністр оборони України Рустем Умєров за дорученням Зеленського провів зустріч у Сейлі з президентом Південної Кореї Юн Сук Йолем, міністром оборони Кім Йон Хеном та радником з питань національної безпеки Чан Хо Джіном.
Про це повідомив Умєров на своїй сторінці в Telegram.
"Повідомив про факти участі 12-тисячного контингенту військових із Північної Кореї у складі російської армії. Війська КНДР не лише надають техніку та людей, а й активно підтримують удари по енергетичній інфраструктурі України", — заявив міністр оборони України.
Умєров наголосив, що "для Республіки Корея ці дії становлять серйозну загрозу, адже північнокорейські війська отримують досвід ведення бойових дій, що у майбутньому може створити додаткові виклики безпеці в регіоні".
Очільник Міноборони України зазначив, що разом із президентом Південної Кореї Юн Сок Йолем обговорили спільні кроки щодо посилення безпеки та стабільності.
"Віримо, що наші аргументи про необхідність збільшити співпрацю між Україною та Республікою Корея призведуть до відчутного зміцнення безпеки для наших народів та регіонів", — підкреслив Умєров.
Як пише The Korea Herald, посилаючись на офіс президента Південної Кореї, Юн Сук Йоль висловив надію, що Південна Корея та Україна зможуть “знайти практичний прорив у протидії загрозі безпеці, яку створює військова співпраця між Північною Кореєю та Росією”. Водночас в офісі Юна не стали розголошувати, що саме сказав Умєров під час зустрічі.
Повідомляється, що Умєров також зустрівся з радником Юна з національної безпеки Шін Вон Сіком та міністром оборони Південної Кореї Кім Йон Хюном.
Зазначається, що Умеров поінформував радника Юна з національної безпеки Шін Вон Сіка та міністра оборони Південної Кореї Кім Йон Хена про ситуацію на лінії фронту на сході України, що межує з Курською областю Росії, у якій, за даними розвідувальних служб Сеула, розгорнули щонайменше 10 000 північнокорейських військових для боротьби з українськими силами.
Як пише видання, Сеул і Київ домовилися продовжувати обмін інформацією щодо розміщення військ Північної Кореї в Росії, а також обмін зброєю та технологіями між двома країнами.
В Офісі президента не уточнили, чи йшлося під час візиту Умерова про можливість надання Україні збройової допомоги з боку Південної Кореї.
Раніше агентство Yonhap з посиланням на співробітника адміністрації південнокорейського президента писало, що Південна Корея визначить свою позицію щодо допомоги зброєю Україні після обговорень з українським посланцем, який планує відвідати Сеул.
Пізніше південнокорейське видання South China Morning Post, посилаючись на джерела, повідомляло, що українська делегація на чолі з міністром оборони України Рустемом Умєровим відвідає Південну Корею для обговорення можливості надання військової допомоги.
Раніше Bloomberg з посиланням на свої джерела писав, що перемога Дональда Трампа на виборах президента США змушує Південну Корею переосмислити можливість відправки зброї безпосередньо в Україну. За словами чиновника, який побажав залишитися неназваним, оскільки обговорення є закритим і триває, уряд президента Юн Сок Йоля змушений враховувати позицію новообраного президента США, щоб вирішити, чи варто змінювати свою давню політику відмови від надання летальної допомоги Києву.
Сеул тривалий час опирався закликам західних союзників задіяти свої величезні військові запаси і напряму відправити зброю чи боєприпаси в Україну, вирішивши замість цього допомогти Києву нелетальною допомогою. Однак розгортання Північною Кореєю до 12 000 військовослужбовців у Росії — за оцінками США — змінило цю позицію, і Юн заявив, що пряма участь Пхеньяна в конфлікті становить загрозу для безпеки його країни.
“Ми не виключаємо підтримки зброєю”, — заявив Юн. — Якщо ми надамо зброю, то в першу чергу розглядатимемо оборонні озброєння”.