Дві заяви про злам особистих акаунтів у соціальних мережах надійшло від жителів Хмельниччини за останніх два тижні.
Про це Суспільному розповів старший інспектор відділу протидії кіберзлочинам Нацполіції області Олександр Власюк.
За його словами, особи, які зламують сторінки у соцмережах, найчастіше виманюють гроші.
У хмельничанки Світлани зламали два акаунти в соціальних мережах. Вона дізналася про це вчора вранці
«Мені зателефонувала сусідка, розповіла, що у соцмережі їй надішло повідомлення, ніби я в неї прошу позичити гроші. Це була сума сім тисяч гривень. Потім, як з’ясувалося в розмові, у неї просили скинути гроші на картку», - розповідає дівчина.
Світлана додає - з її акаунтів в соціальних мережах просили з десяток її друзів скинути їй різні суми безготівковим способом. Каже, шахраї використовували її особисті дані з листувань.
«Бажано не скидати свої особисті фотографії, тому що шахраї можуть користуватися цим. В мене так було, що людина скидала мені свою дитину, а потім шахраї маніпулювали цим», - розповідає хмельничанка.
Каже, щойно дізналася, що її акаунт зламано - звернулася до поліції.
«Написала заяву. Друзі мені поскидали всі переписки, навіть там була картка банку. Ввечері ми з чоловіком спробували відновити одну сторінку із соціальних мереж. Ми її відновили. Подивилися, звідки ці люди, вони виявилися з іншої області», - розповідає Світлана.
Старший інспектор відділу протидії кіберзлочинам обласної Нацполіції Олександр Власюк розповідає: «Ставши жертвою шахраїв, людина, в першу чергу, має звернутися до правоохоронних органів за необхідною консультацією. В подальшому буде вирішуватись написання відповідних заяв про вчинення кримінального правопорушення відносно неї. Можна прийти до найближчого відділу поліції, а можна звернутися на сайті кіберполіції, там є форма зворотнього зв’язку».
Поліцейський додає, хто зазвичай займається інтернет-шахрайством.
«Зазвичай, це особи без постійного місця роботи. Є така статистика, що шахрай може знаходитися у місцях позбавлення волі», - каже Олександр Власюк.
Провідний інженер з комп’ютерних систем та мереж Максим Молдован розповідає, які способи зламування акаунтів в соцмережах є найпоширенішими.
«Коли людина переходить за посиланням у рекламі, яка потребує введення своїх даних людина вважає, що це просто рекламний блок. Але це, будемо казати, гачок, з якого можна отримати ці дані», - каже фахівець.
Максим додає, як можна вберегтися від зламу сторінки.
«Не заходити на якісь незрозумілі сайти, використовувати більш надійні паролі, не заходити з інших комп’ютерів на свої сторінки, не залишати їх відкритими», - радить фахівець.
За словами старшого інспектора відділу протидії кіберзлочинам Нацполіції у Хмельницькій області Олександра Власюка, відділ, який займається розслідуванням злочинів, окремої статистики стосовно розкриття інтернет-шахрайств не веде.
Читайте також
- На Хмельниччині шахраї ошукали двох жінок на майже 40 тисяч гривень
- У Хмельницькому викрили шахрайську фірму з працевлаштування за кордоном
- На Хмельниччині шахрай ошукав пенсіонерку на 14 тисяч гривень