В Об’єднаних Арабських Еміратах знайшли мертвим ізраїльського рабина Цві Когана, який раніше вважався зниклим безвісти.
Про це повідомила влада Ізраїлю в неділю, 24 листопада, передає CNN.
Ізраїльська влада заявила про “антисемітський терористичний акт”.
Цві Коган також мав громадянство Молдови та був представником Хабаду — релігійного руху євреїв-хасидів, що має громади, синагоги та інші установи в багатьох країнах. Він зник безвісти у четвер. На офіційному сайті Хабаду повідомляється, що його викрали з Дубая.
У спільній заяві в неділю офіс прем'єр-міністра Ізраїлю та міністерство закордонних справ заявили, що тіло Когана було виявлено владою ОАЕ.
“Вбивство Цві Когана є жахливим антисемітським терористичним актом. Держава Ізраїль використає всі наявні в її розпорядженні засоби, щоб притягнути винних у цьому злочині до відповідальності”, – йдеться в заяві.
Відкриваючи засідання кабінету міністрів, у неділю прем’єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу заявив, що Ізраїль використає всі наявні у нього засоби, щоб притягнути до відповідальності вбивць Когана та тих, хто відправив їх.
Висловлюючи свої співчуття родині Когана, він додав, що “вбивство ізраїльського громадянина та емісара Хабаду є жахливим, антисемітським актом терору”.
Також повідомляється, що ізраїльська влада перевидала рекомендації щодо подорожей для громадян, рекомендуючи уникати несуттєвих поїздок і закликаючи відвідувачів мінімізувати рух і залишатися в безпечних місцях.
Міністерство внутрішніх справ ОАЕ підтвердило в суботу, що воно “отримало повідомлення від сім'ї громадянина Молдови на ім'я Цві Коган, в якому говориться, що він зник безвісти і не підтримує зв'язок з минулого четверга”, і що розслідування триває.
Коган разом з іншими емісарами Хабаду працював над встановленням і поширенням іудаїзму в ОАЕ. Він заснував перший у регіоні єврейський освітній центр, а також допоміг зробити кошерну їжу широко доступною, повідомляється на офіційному сайті руху Хабад.
Дружина Когана Ривки є громадянкою США. Її дядько — рабин Гавріель Гольцберг — був убитий під час терактів у Мумбаї 2008 року.
Як відзначає CNN, в ОАЕ є невелика єврейська громада, яка налічує тисячі людей. Минулого року у країні відкрили першу спеціально побудовану синагогу. Міжконфесійний комплекс під назвою “Будинок родини Авраама” також містить мечеть і церкву.
В останні роки відносини між ОАЕ та Ізраїлем потеплішали, пише CNN. У 2020 році ОАЕ відкрила відносини з Ізраїлем відповідно до угоди, укладеної за посередництва США, відомої як Угоди Авраама.
Водночас, за даними Reuters, присутність ізраїльтян і євреїв у громадських місцях зменшилася після терактів 7 жовтня. Члени єврейської громади повідомили агентству, що неофіційні синагоги в Дубаї були закриті після нападів з міркувань безпеки.