Центр міста, через який пролягав Чумацький шлях... У Дніпрі презентували путівник (ВІДЕО)

Центр міста, через який пролягав Чумацький шлях... У Дніпрі презентували путівник (ВІДЕО)

Центр міста, через який пролягав Чумацький шлях... У Дніпрі презентували путівник (ВІДЕО) undefined

У Дніпрі презентували путівник «Наш старий Ринок». У ньому – історія центральної частини Дніпра, яка у XVIII столітті була торговою площею та через яку пролягав Чумацький шлях. Її сучасні межі – вулиці Мономаха, Грушевського, Липинського, Короленка, що сходяться до Троїцької площі. Тоді вона стала осередком формування Катеринослава.

Книга розрахована на туристів та тих, хто цікавиться історією Дніпра. Загалом книжка містить дані про більш як 50 історичних будівель міста.

Історик Валентин Старостін сказав, що над виданням працювали близько 10 фахівців.

XVIII століття, Чумацький шлях через нинішні проспект Дмитра Яворницького та вулицю Короленка з осередком на торговій площі – сучасній Троїцькій. Торговельні ряди, лавки, пансіони. Про це все можна прочитати у путівнику «Наш старий Ринок».

Історик Ігор Кочергін каже: не один рік збирав інформацію, щоб написати про торгову площу Дніпра та споруди, які досі там збереглися.

«Троїцький храм споруджений у 1850 році на кошти купця Дупленка. Спочатку храм був без дзвіниці, дзвіницю пізніше добудовано. Наступне, що з’являється, – це будинок, що знаходиться за мною – це 33-тя школа сучасна. Колись тут був пансіон, який утримував такий собі Андрій Понятовський і його дружина Марія Понятовська. У них був будинок невеличкий, в якому вони навчали за гроші дівчат. У 1861 році він передає свій будинок за заповітом для спорудження тут гімназії. І у 1865 році тут з’являється Маріїнська жіноча гімназія», – розповів Ігор Кочергін.

Ще одна цікава будівля тут, каже Кочергін, – це будинок Катеринославського купця Рікмана.

«На початку 20-го століття тут була установа повітового мирового суду, потім у 1919 році тут уже були радянські органи – трибунали, це ті ж самі суди. Тут формувалася Червона гвардія, революційні події відбувалися у будинку. Йому пощастило, що його не знищили, напевно через його еклектичність доволі привабливу», – зазначив історик.

У путівнику є інформація про близько 50-т будівель, які й досі стоять на території тодішньої Торгової площі. Це їхня історія, фото з архівів, сучасні світлини та мапа, за якою можна пройти історичним маршрутом.

«Результат усієї роботи — у цій маленькій мапі, де ми можемо прокласти маршрут і самостійно пройти тими місцями, які визначили історики, краєзнавці. І про кожне це місце є коротенькі відомості», – зауважив художньо-технічний редактор видання Михайло Кислов.

Путівник випустили накладом у тисячу примірників за кошти міського бюджету. Його безкоштовно роздаватимуть охочим у туристичному центрі міськради, що на площі Героїв Майдану. Будуть ці книги і в музеях міста.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди