На Прикарпатті перевірили лікарні, в яких лікують хворих на COVID-19

На Прикарпатті перевірили лікарні, в яких лікують хворих на COVID-19

На Прикарпатті перевірили лікарні, в яких лікують хворих на COVID-19 Andriy Yavorskyy

На Прикарпатті перевірили медичні заклади, де лікують хворих на коронавірус. Про це повідомив у мережі Facebook медичний директор Івано-Франківської обласної лікарні Андрій Яворський.

"Минулого тижня, з ініціативи нашої медичної комісії, прийнято рішення провести реальний аудит стану справ у "ковідних" лікарнях області. За декілька днів ми зробили візити в кожну з установ, які з перших днів пандемії почали приймати на лікування таких пацієнтів. Для нас важливим було знати справжню картину", - каже Яворський.

Лікарні перевіряли за кількома напрямками.

Забезпечення ліжок киснем, тобто наявність кисневої точки з централізованою подачею чи кисневих концентраторів. "Маємо поставлене завдання, яке потребує першочергового вирішення: відійти від кисню в балонах! Це небезпечно, затратно по часу, неефективно! Будемо виправляти цю ситуацію" - пише Андрій Яворський.

Забезпечення засобами захисту працівників, які надають допомогу. Також перевіряли якість цих засобів.

На Прикарпатті перевірили лікарні, в яких лікують хворих на COVID-19Andriy Yavorskyy

На Прикарпатті перевірили лікарні, в яких лікують хворих на COVID-19

Дотримання протоколів при наданні медичної допомоги. "Маємо факти, коли безпідставно, всупереч протоколам, пацієнтам призначають ліки з недоведеною ефективністю", - інформує медичний директор обласної лікарні.

Умови перебування в лікарні пацієнтів, яким заборонено перебування поза межами палати і заборонені відвідування родиною. Андрій Яворський вважає: "В таких випадках відсутність простих побутових запитів плюс нелегка хвороба точно не сприяють виздоровленню".

Забезпечення гарантованих державою доплат медичним працівникам за роботу з пацієнтами, хворими на коронавірусну інфекцію. "Тут все зрозуміло: є контрактування з НСЗУ, є кошти, повинні бути виплати. Будемо тримати це питання на контролі", - розповідає Яворський.

На Прикарпатті перевірили лікарні, в яких лікують хворих на COVID-19Andriy Yavorskyy

На Прикарпатті перевірили лікарні, в яких лікують хворих на COVID-19

Дотримання інфекційної безпеки в відділеннях, в яких лікують пацієнтів з COVID-19. Комісія з'ясувала: "Забезпеченість відділень дезінфектантами та антисептиками. Нас також цікавило питання налагодження в таких лікарнях безпечного збирання з наступною передачею на утилізацію медичних відходів. Є проблема: медичне сміття з установ возимо в Київ, в Одесу. Як можна налагодити таку утилізацію на рівні області? Будемо шукати шляхи вирішення проблеми".

Також вивчали випадки, коли пацієнти помирають, як поводяться з тілом після смерті, як видають їх родині, хто перевозить до місць поховання.

Що відомо

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди