Книгу та авдіодиск, присвячені 75-річчю Закарпатського хору, презентували в Ужгороді

Книгу та авдіодиск, присвячені 75-річчю Закарпатського хору, презентували в Ужгороді

Книгу та авдіодиск, присвячені 75-річчю Закарпатського хору, презентували в Ужгороді Суспільне Закарпаття

Книгу "Заслужений академічний закарпатський народний хор» та авдіоальбом "Любім своє" презентували сьогодні в Закарпатському музеї імені Йосипа Бокшая в Ужгороді. Збірку присвятили 75-річчю діяльності Закарпатського народного хору.

Презентацію хор розпочав із виконання народних пісень. До створення книги долучилися і члени колективу. Серед них і керівник оркестру Михайло Бровді:

"У нас є твори, які хор виконує акапельно сам, є твори, які виконує з оркестром. Я робив твори, які ми виконуємо з оркестром і вони, слава Богу, ввійшли в цю збірку й, слава Богу, представлені широкому загалу", — розповів Михайло Бровді.

Книгу та авдіодиск, присвячені 75-річчю Закарпатського хору, презентували в УжгородіСуспільне Закарпаття

Він розповів, що працює в Закарпатському народному хорі 13 років, 10 – з них керівником оркестру, спочатку був артистом.

До створення альбому з піснями долучилася й солістка Василина Вовканич.

"Трішки зусиль докладала до запису дисків, адже займалася з хором як хормейстерка, — сказала вона. — Було багато роботи такої, що треба було почистити хорові партії, зробити гарний художній образ у творах. Я працюю вже 8 рік в хорі солісткою, хормейстеркою. Робота мені надзвичайно подобається, це моє життя, спів – це все".

Упорядниця книги – художня керівниця Закарпатського народного хору Наталія Петій-Потапчук. Вона розповіла: у книзі зібрана історія й сучасність, перспектива і майбутнє хору.

Книгу та авдіодиск, присвячені 75-річчю Закарпатського хору, презентували в УжгородіСуспільне Закарпаття

"Тут історична довідка про перші роки Закарпатського хору, про репертуар, який був з 1945 року, і те, чим живе сучасний Закарпатський хор. Тут і нотний матеріал. Дуже багато матеріалу вперше викладено в цій книзі. Є дуже багато цікавих фотографій з архіву нашого колективу", — сказала Наталія Петій-Потапчук.

Вона додала, що авдіоальбом "Любім своє" Закарпатського народного хору ввібрав перлини закарпатської народної творчості.

Книгу та авдіодиск, присвячені 75-річчю Закарпатського хору, презентували в УжгородіСуспільне Закарпаття

На презентацію книги та авдіоальбому прийшли відвідувачі, серед них Вікторія Манайло-Приходько. Вона розповіла, в книзі — історичний зріз епохи: "Ми маємо розвиток нашої музичної культури хорової, ми можемо прослідкувати котрі люди були до цього причетні. Звісно, вона (ред. книга) потрібна. Це база, на якій можна будувати певні дослідження, музикознавчі дослідження".

Наклад книги — 300 примірників. Її разом з диском закарпатці можуть знайти в місцевих бібліотеках та закладах культури.

Читайте також: "Це заслуга колективу", — Наталія Петій-Потапчук про отриманий орден княгині Ольги І ступеня
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди