Безпечна іграшка. На що звертати увагу при купівлі подарунка на Миколая

Безпечна іграшка. На що звертати увагу при купівлі подарунка на Миколая

Безпечна іграшка. На що звертати увагу при купівлі подарунка на Миколая Unsplash

У День святого Миколая діти чекають на подарунки під подушкою. Суспільне Карпати з'ясовувало, на що насамперед необхідно звернути увагу батькам при купівлі іграшки.

Згідно з вимогами Технічного регламенту безпечності іграшокТехнічний регламент визначає вимоги до безпеки іграшок, процедуру оцінки їх відповідності таким вимогам, установлює правила маркування, а також введення в обіг іграшок як імпортованих, так і вітчизняного виробництва, їх продажу і безкоштовного розповсюдження., який діє в Україні, до іграшок належать вироби, що призначені для використання у грі дітьми віком від 0 до 14 років. Регламент поширюється як на іграшки, виготовлені підприємствами України, так і на іграшки закордонного виробництва.

Вимоги регламенту передбачають, що іграшки повинні бути безпечними для споживачів, не створювати у разі їхнього використання небезпеки для життя та здоров’я і ризику отримання фізичної травми.

За словами начальниці випробувального центру ДП "Івано-Франківськстандартметрологія" Тетяни Стасів, іграшки потрібно купувати в спеціалізованих магазинах, звертати увагу на упакування та маркування.

"Беріть іграшку в руку, оцінюйте функціональну здатність: як рухаються ноги в ляльки, як їде паровозик, як світиться лампочка. Оцінюйте її на запах. Якщо іграшка має освітлювальні елементи, варто перевірити, чи вона не нагрівається. Тільки після того вирішуйте, чи вона відповідає віку вашої дитини, чи вона принесе їй користь, чи буде вона нею гратися. І тільки після того наважуйтеся на придбання", - каже Тетяна Стасів.

Діти досліджують, збирають чи тягнуть до себе іграшки. Для уникнення ризику удушення, вони повинні мати таку конструкцію, щоб дитина не могла відірвати від них частину чи шматок. За словами інженерки випробувального центру ДП "Івано-Франківськстандартметрологія" Сільвії Ходан, дитина через іграшки пізнає світ.

"Завжди батьки мають купувати іграшки, які відповідають віку дитину. Вона має бути і корисною, і цікавою, і принесе радість та задоволення. Я при виборі іграшки звертаю увагу і на пакування, і на міцність, але дивлюся, скільки ігор я можу придумати з цією іграшкою. Якщо більше, ніж три, то вона буде досить цікавою для дитини", - розповідає Сільвія Ходан.

При купівлі іграшки варто звертати увагу на такі речі:

  • чи наявна відповідна документація, яка засвідчує якість та безпечність забавки. Чи нанесений на іграшку знак відповідності технічним регламентам;
  • чи достатньо іграшка міцна, чи не має вона заводських ушкоджень, чи міцно приєднані дрібні деталі;
  • чи безпечна конструкція іграшки: відсутність ріжучих країв, гострих кінців, тріщин, вузьких щілин і отворів, куди можна засунути пальці. Для найменших небезпеку можуть становити іграшки з довгими (більше 15 см) мотузочками;
  • чи не знімається фарба, що покриває іграшку;
  • чи немає різкого і неприємного запаху;
  • чи відповідає іграшка віку дитини.

Безпечна шумова межа для іграшки – 85 децибелів. Якщо музичний супровід вищий від цього рівня, це може викликати у дитини проблеми зі слухом. Найбільш шкідливою та загрозливою вважається дитяча зброя, де рівень звуку коливається в межах 120-140 децибел, навіть коли знаходиться від вуха на відстані витягнутої руки.

До слова, сертифікація іграшок в Системі сертифікації УкрСЕПРОСистема сертифікації “УкрСЕПРО” – це єдина державна система сертифікації продукції та послуг в Україні. Мета якої перевірка якості та надійності продукції (послуг), а також відповідність виробництва стандартам (ГОСТ, ТУ, ДСТУ тощо) і державним нормативним документам. необов'язкова. Але наявність сертифіката відповідності на іграшку є документальним свідченням якості та безпеки продукції вимогам чинних нормативних документів.

Читайте також

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди