Apple зобов'язав розробників додатків розповідати, які дані вони збирають і для чого

Apple зобов'язав розробників додатків розповідати, які дані вони збирають і для чого

Apple зобов'язав розробників додатків розповідати, які дані вони збирають і для чого

Додатки у всіх магазинах компанії Apple тепер повинні будуть показувати набагато детальнішу інформацію про те, які дані вони збирають і для чого вони використовуються.

Як пише BBC, з 14 грудня розробники повинні показувати, яку інформацію вони збирають із зазначенням того, що використовується для відстеження користувачів. При цьому Apple заявила, що не намагається змінити бізнес-моделі видавців.

За заявою компанії, розташування і контактна інформація є двома прикладами даних, які розробники додатків можуть використовувати для відстеження користувачів та їхніх дій. Ця інформація буде завжди відображатися вгорі, оскільки "представляє найбільший інтерес для користувачів".

Інші дані, такі як здоров'я і фізична форма, фінансова інформація та історія пошуку можуть бути безпосередньо пов'язані з фізичною особою. Додатки також повинні будуть вказати, чи збирають вони дані з інших додатків і сайтів, які відвідав користувач, для орієнтування реклами, і якими даними вони діляться з третіми сторонами, такими як рекламні мережі. Таким чином,, якщо користувачеві незручно працювати з даними в додатку, він не зможе відмовитися від умов, але може вирішити не завантажувати його.

Apple заявила, що сподівається, що нове правило "зосередить увагу" як розробників, так і споживачів, і додала, що буде проводити вибіркові перевірки, щоб гарантувати чесніть видавців додатків у своєму магазині.

Що відомо

  • Дослідники вивчили всі компоненти iPhone 12 Pro та з'ясували, що собівартість смартфону складає близько 406 доларів США.
  • Apple виплатить 113 мільйонів доларів 33 штатам США для того, щоб вони відкликали судовий позов. Компанію звинувачували у навмисному вповільненні процесорів старих айфонів аби стимулювати людей купувати нові.
  • 10 листопада Apple провела онлайн-презентацію нових продуктів One More Thing. Були продемонстровані нові ноутбуки MacBook Air та Pro на основі процесора M1.
  • 13 жовтня компанія Apple провела презентацію "Hi, speed" на якій представила свої нові продукти. Зокрема, показали розумну колонку HomePad та нові iPhone 12.
  • Компанія Apple хоче навчити свого голосового помічника Siri розуміти та відповідати українською мовою. Для цього на своєму сайті вона розмістила оголошення про пошук аналітика анотацій.
  • Цифрові сервіси Tinder, Spotify та Epic Games Store утворили союз у протистоянні з компанією Apple, кінцева мета якого – знизити 30% комісію у магазині додатків Apple та протистояти монополії власників платформ на цифровому ринку.
На початок