Максимально лікують пацієнтів зі пневмонією у амбулаторних умовах, важких хворих відправляють до Городища та Черкас. Так працюють із коронавірусними пацієнтами у Мліївській амбулаторії, розповіла Суспільному лікарка загальної практики сімейної медицини Вікторія Ніколаєнко.
У Мліївській громаді працює три сімейних лікарі, які обслуговують жителів трьох сіл: Старосілля, Буда Орловецька та Мліїв.
Жителька Млієва 62-річна Катерина Артеменко захворіла і прийшла по направлення на рентген:
"Приходимо лікуваться, бо нині такий час, що грип і всілякі болячки чіпляються, тому приходимо лікуватися. Бронхи послухали, – послали на ренген, тоді узнаю, що там.”

Лікарка, 29-річна Вікторія Ніколаєнко, тут працює три місяці. Розповіла, що до села переїхала зі своєю сім’єю із Сумщини, бо зацікавилася умовами праці:
“Тут прекрасні умови, всім би так пропонували, мені дали дім зі всіма зручностями, і зарплату непогану, якщо порівнювати з іншими, то умови тут прекрасні”.
Пацієнтів, які приходять до амбулаторії, направляють на тест до Городища, а далі на самоізоляцію:
“Зараз дуже багато пневмоній, із пневмоніями відправляємо на результат на ковід на ПЛР-тест у Городище. Беруть тільки понеділок і середу і до того часу, поки людина може доїхати, результат тесту може бути вже негативний. Але ми розуміємо, що там все-таки вірус є, тобто епідемія є”, – зауважила сімейна лікарка.

Під час спілкування у лікарки дзвонить телефон. Її викликають у сусіднє село Старосілля, де чоловікові стало зле. Сумку з медикаментами збирають медсестри:
"Може, у нього глаукома? Беріть глюкозу”.
Чоловіку стало погано у Старосільській аптеці. Його везуть у Мліївську амбулаторію. За словами Вікторії Ніколаєнко, окрім прийому пацієнтів, додаються і такі виїзди:
“Нас забезпечують засобами індивідуального захисту, працюємо з 8-ї до 16-00, виклики у нас є, якщо людина не може добратися до лікарні, вона себе погано почуває, – то у нас є транспорт. Ми ідемо на зустріч людям і виїжджаємо. Ще нікому, хто нас попросив, не відмовили”.
У лікарні є трьохмісячний запас індивідувального захисту для співробітників, розповіла лікарка. Все придбали за кошти місцевого бюджету та допомогу благодійних фондів.

Багаторазові маски, респіратори, комбінезони, окуляри та захисні головні убори для роботи із хворими на ковід – все це є у наявності, показала старша медсестра амбулаторії Алла Хворостенко. Кількість хворих на ковід у амбулаторії зросла:
“Фіксували ми хворих із підозрою на ковід у листопаді 100 осіб, а у грудні близько 60. Підтвердилося із числа цих пацієнтів приблизно 40 осіб, із них половина на амбулаторному лікуванні, а частина була госпіталізована у спецзаклади, де лікують хворих на ковід”.

Медсестра каже, що місцеві жителі вже не панічно сприймають ймовірне захворювання на коронавірус:
"Нині люди вже володіють інформацією, знають більше про цю хворобу, уже для них це щось не нове, як було навесні. Зараз вони більш насторожені у тому випадку, коли у них є супутні захворювання, вони бояться, щоб ніде не заразитися і щоб у них, якщо не дай Боже, діагностується ковід, було місце для госпіталізації".
За словами голови Мліївської ОТГ Василя Микитенка, всі засоби захисту закупили за власні гроші. Ситуація у трьох селах громади нині контрольована.
Авторка Ірина Філенко
Читайте також
- На Черкащині виявили майже 400 нових випадків інфікування коронавірусом
- У Черкаській лікарні швидкої допомоги бракує медсестер