На Херсонщині провели перший інституційний аудит загальноосвітньої школи

На Херсонщині провели перший інституційний аудит загальноосвітньої школи

На Херсонщині провели перший інституційний аудит загальноосвітньої школи Суспільне Херсон

На Херсонщині провели перший інституційний аудит школи. Це новий підхід до оцінювання якості освіти. Він замінив застарілу процедуру атестації. Перший заклад, який оцінювала експертна група - Кізомиська загальноосвітня школа Білозерського району.

Кізомиська школа – перший заклад, який проходить перевірку. Аудит є позаплановий і провести його запропонувала сама директорка школи. Тут переглядали та вивчали освітнє середовище, систему оцінювання, роботу педагогів, управлінські процеси та проводили опитування учнів, батьків і працівників школи. Директорка закладу Лілія Кривонос розповіла, що це нова форма оцінювання якості надання освітніх послуг, тому вирішили спробувати свої сили, побачити, які сторони досконалі, а які недосконалі.

5 днів експертна комісія, яка складалась з представників Державної служби якості освіти та незалежні керівників, педагогів, які мають вищу кваліфікаційну категорію, або пройшли сертифікацію, відвідувала уроки, спостерігала за вчителями та учнями, вивчали документацію школи. Крім цього, вони проводили анонімне анкетування з учнями і їх батьками, розказує представниця експертної комісії Світлана Стрілецька:

"Під час проведення аудиту була проведена досить кропітка робота. Вивчалися питання і надавалися рекомендації, щодо основних документів основних закладів".

На Херсонщині провели перший інституційний аудит загальноосвітньої школиСуспільне Херсон

Інституційний аудит, розказує тимчасово виконуючи обов′язки начальника Управління Державної служби якості освіти Олена Данилова, допоможе кожній школі побачити свої сильні та слабкі сторони.

"Інституційний аудит в цьому закладі освіти відбувався задля того, щоб надати рекомендації і висновки закладу освіти, щоб стати кращими. Дати конкретні поради, щоб відбувався розвиток".

На Херсонщині провели перший інституційний аудит загальноосвітньої школиСуспільне Херсон

На уроці Оксани Сазонової були два експерта. Жінка розповіла, що під час аудиту не відчула, що перевіряють і оцінюють її. Урок відбувався у звичайному режимі, хоча і готувалася до нього:

"Нам було цікаво. Ми мали перевірити самі себе. Перевіряти ефективність своєї діяльності, а також визначити наскільки ми компетентні і наскільки ми відповідаємо сучасним змінам".

Результат аудиту, а саме - висновки та рекомендації, школа отримає протягом 15 днів.

Ольга Ляшенко, Владислав Купрєєв.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди